Харчування дітей у садочках повністю будуть оплачувати батьки – КМДА

15:14 22.01

Влада Києва змінює умови фінансування дитсадків. Зокрема, цьогоріч за харчування дітей у дошкільних закладах із цього року повністю будуть платити батьки. Це не стосується пільгових категорій дітей – їхнє харчування, як і раніше, стовідсотково фінансуватиме місто.

Харчування дітей у садочках повністю будуть оплачувати батьки – КМДА

Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, батьки оплачуватимуть виключно ті дні, коли дитина фактично знаходилась у садочку. 

Ми дійсно вводимо значні зміни у фінансування садочків і сподіваємось на розуміння та підтримку батьків. Муніципальні садочки відповідно до чинного законодавства мають забезпечити базовий компонент дошкільної освіти – це їхня основна функція. Тому пріоритетним завданням для бюджету столиці є створення якісних та комфортних умов у садочках для реалізації цього завдання. Дезінфекція, ремонти, забезпечення садочків кваліфікованим викладацьким складом та усім необхідним – от на що зараз переорієнтовано міські кошти”, – пояснив Мондриївський.

За його словвами, міська влада припинить “ганебну практику”, коли з батьків збирали гроші на “штори”, й чітко буде спрямовувати фінанси на потреби садочків, а батькам залишать лише одну статтю фінансування – харчування дітей.

Із директорами, які допускатимуть збирання грошей з батьків на щось окрім харчування, буде достроково розірвано контракти», — запевнив чиновик.

Він пояснив, що зміни фінансування пов’язані з тим, що карантинні обмеження суттєво вплинули на дохідну частину київського бюджету. Тому в столиці у 2021 році в повному обсязі будуть фінансуватися лише пріоритетні програми, до яких відноситься освітня галузь і зокрема дитячі садочки.

Загалом, уточнив заступник голови КМДА, фінансування дошкільної освіти у 2021 році заплановане на рівні 6,2 мільярда грн. 

Останні три роки Департамент освіти щоденно стежив за ситуацією з відвідуваністю дитячих садочків – висновки вражають. Тільки за останній рік середня наповненість садочків впала більше ніж на 10%, і за минулий рік склала у місті трохи більше ніж 50%. Тобто майже половина місць залишаються вільними, при чому черга до садочків і досі існує, хоч і значно менша. Місто щомісячно фінансує садочки з розрахунку понад чотири з половиною тисячі гривень на дитину, а кожне невідвідування — гроші в повітря. Ми маємо нарешті стати ефективними господарями й раціональніше використовувати гроші платників податків”, — додав Валентин Мондриївський.

Він зауважив, що наразі столичні дитячі садки фінансуються з міського бюджету, який формується з податків киян, і водночас чверть діток у дошкільних закладах освіти не мають київської прописки.

Читайте також: У Василькові бухгалтер вкрала гроші, які мали піти на харчування дошкільнят. Жінку судитимуть

Нагадаємо, діти захисників харчуватимуться у школах безкоштовно.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...