Грудень попрощався температурними рекордами, а січень продовжує “теплу” естафету

16:19 04.01

Останній день 2020 року виявився надзвичайно теплим. Кліматична норма 31 грудня перевищена на 10,2 °С, що відповідає погоді середини жовтня. Лагідний настрій свого попередника перейняв і січень, з перших днів здивувавши метеорологів високими температурними показниками.

Грудень попрощався температурними рекордами, а січень продовжує “теплу” естафету

Так, за даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 31 грудня у Києві вперше за 140 років середньодобова температура повітря становила +7,4 °С, що на 1,7 °С вище рекордного значення для цього дня 1925 року. Кліматична норма перевищена на 10,2°С, що відповідає погоді середини жовтня.

Максимальна температура після полудня у столиці піднялась до +8,4 °С, таким чином перевищивши попередній рекорд для цього дня 1925 року на 0,2 °С.

1 січня у Києві було зафіксовано перевищення всіх трьох добових показників температури. Мінімальна температура повітря не опустилась нижче +4,4 °С, що на 2,1 °С вище температури для цього дня 1936 року.

Середньодобова температура склала +5,9 °С, що на 1,8 °С вище рекордних значень температури 1902 та 2007 років. Максимальна температура піднялась до +8,5°С, перевищивши попереднє рекордне значення 1973 року на 1,1°С.

Нагадаємо, метеорологічна зима цьогоріч прийшла майже вчасно – всього на 4 дні пізніше кліматичної норми.

Читайте також: У столиці рік завершується одразу кількома температурними рекордами

Поки що зимова погода лише двічі навідалась до киян. Вперше – 10 грудня, коли дощ та мокрий сніг замерзли на дорогах та утворили ковзанку. Ролик саме з цього вечора облетів інтернет. На відео видно, як дівчинка з портфелем намагається піднятись по слизький вулиці, але падає безліч разів. Вона потім розповіла журналістам, що падала разів 40, аж поки їй на виручку не прийшов брат.

23 грудня у Києві цілий день йшов сніг. Але, незважаючи на величезні затори та інші складності, супутні снігопаду, жителі столиці здебільшого раділи та активно ділилися фото і відео в соціальних мережах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...