Громадський транспорт в Києві: сьогодні оплату відновлено, а роботу подовжено

Автор: Марія Супрун
08:53 16.05

Відсьогодні, 16 травня, в столиці відновлюють електронну оплату за проїзд у комунальному громадському транспорті (метро і наземний), а також подовжують його роботу.

Громадський транспорт в Києві: сьогодні оплату відновлено, а роботу подовжено

Сплачувати пасажири зможуть транспортними картками, через платіжні додатки та мобільний додаток «Київ Цифровий». Таке рішення ухвалили на вихідних депутати Київради. 

Крім того, міська влада подовжила роботу громадського транспорту. Зокрема, метро працюватиме з 06:00 до 22:00. Наземний громадський транспорт – з 06:00 до 22:30.

Рух поїздів в метро здійснюється:

  • на «червоній» лінії – від станції «Академмістечко» до станції «Лісова»;
  • на «синій» лінії – від станції «Героїв Дніпра» до станції «Теремки»;
  • на «зеленій» лінії: від станції «Сирець» до станції «Червоний хутір».

Працюють пересадочні вузли: «Золоті ворота»-«Театральна»; «Площа Льва Толстого»-«Палац спорту». Без зупинки поїзди слідують повз станції: «Майдан Незалежності», «Хрещатик», «Дніпро», «Гідропарк». Відновила роботу станція метро «Кловська».

Інтервал руху поїздів скорочено. На всіх лініях інтервал складає 5-7 хвилин у години пік, 10-15 хвилин в інший час.

Підземні станції продовжують цілодобово приймати людей як укриття. У разі повітряної тривоги треба пройти через турнікети ручного контролю біля контролера.

На цей час рух наземною ділянкою червоної лінії призупинятиметься. Також не курсуватимуть потяги зеленої лінії через Південний міст.

КП «Київпастранс» здійснює перевезення:

  • на 63 автобусних маршрутах загальною кількістю 141 автобус;
  • на 17 трамвайних маршрутах загальною кількістю 74 трамваї;
  • на 27 тролейбусних маршрутах загальною кількістю 93 тролейбуси.

Вартість проїзду також не змінено. Інтервал руху наземного транспорту скорочено до 10-12 хвилин.

Міський застосунок «Київ Цифровий» уже відновив сервіси QR-квитків і транспортних карт. Після початку війни, коли проїзд зробили безкоштовним для можливості евакуації, поїздки на транспортних картах були збережені, а QR-квитки — «заморожені». 

Деталі повернення розділу оплати проїзду:

  • користувачі, які мали поїздки на транспортних картах, уже можуть переглянути їх у застосунку. Якщо з 24 лютого карту валідували у транспорті, поїздки у рідкісних випадках могли помилково списатися. Вони автоматично повернуться на карти протягом місяця;
  • користувачі, які мали проїзні на березень, 16 травня автоматично отримають проїзні на червень у застосунку;
  • користувачі, які станом на 24 лютого мали дійсні QR-квитки, 16 травня отримають квитки в застосунку. Термін дії квитків повністю відновиться – на 15 днів. Як і раніше, QR-квитками у застосунку можна ділитися з друзями або родичами.

Уже сьогодні у «Київ Цифровий» доступні: поповнення транспортних карт, перегляд їхнього балансу та історії поїздок, а також придбання QR-квитків.

Нагадаємо, вартість проїзду у столичних маршрутках може зрости до 15 грн.

Великий Київ у Google News

підписатися