Голова ВР Разумков сходив на майстер-клас до Кличка (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
14:49 24.02.2021

Мер Києва Віталій Кличко показав голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, як у Київраді працює система голосування «Рада-4», що унеможливлює неперсональне голосування депутатів.

Голова ВР Разумков сходив на майстер-клас до Кличка (ФОТО)

Як повідомляє КМДА, Кличко продемонстрував, що реєстрація кожного депутата в системі відбувається за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому утримувати кнопки необхідно весь час, поки триває процедура голосування. Таким чином, депутат не може проголосувати і за себе, і за когось із колег. На відміну від системи «Рада-3», якою зараз користуються у парламенті.

Також система «Рада-4» передбачає використання пультів, де можна ознайомитись із порядком денним засідання, проектами рішень Київради, а також записатися на виступ. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проекти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і тоді потрібно шукати компроміс.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков особисто випробував, як працює система «Рада-4».

Система «Рада-3», що працює в парламенті, уже морально застаріла. І її потрібно буде змінювати. Система в Київраді – це гарний приклад унеможливлення неперсонального голосування. Ми зараз вивчаємо різні варіанти технологій, які можна було б запровадити в парламенті. У тому числі, і технологію, пов’язану із відбитком пальця. Але ми також втілюємо варіанти постійних змін нинішньої системи – як компромісний варіант, щоб не витрачати зайві бюджетні кошти”, – сказав Разумков.

Нагадаємо, Київрада – перший і поки що єдиний представницький орган місцевого самоврядування, який встановив інноваційну систему для голосування «Рада-4» ще у 2015 році. Саме тому досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання «кнопкодавства» й унеможливлення політичної корупції.

Як повідомлялося, для запобігання неперсональному голосуванню у ВР планується встановити додаткові камери, заборонити таким порушникам відвідувати пленарні засідання, а також запустити систему, яка покликана викорінити залишки “кнопкодавства” у стінах Верховної Ради.

Зазначимо, що в Україні вперше депутату повідомлено про підозру в «кнопкодавстві» – ним став Владислав Поляк (група “Довіра”).

Великий Київ у Google News

підписатися