Голова інституту Нацпамʼяті: найпотужніше переосмислення Арки дружби народів у Києві – пофарбувати її у кольори веселки та зробити символом ЛГБТ-спільноти

16:19 06.04

Якби цю отруєну радянську Арку дружби народів пофарбували у веселкові кольори та назвали символом ЛГБТ-спільноти – це було б найпотужнішим її переозначенням. А перейменування Арки нічого не дало, у киян нова назва не прижилась.

Таку думку висловив голова Українського інституту національної памʼяті та військовий ЗСУ Антон Дробович.

Голова інституту Нацпамʼяті: найпотужніше переосмислення Арки дружби народів у Києві – пофарбувати її у кольори веселки та зробити символом ЛГБТ-спільноти

Якби, наприклад, Арку дружби народів підсвітили, пофарбували у веселкові кольори й сказали, що це символ ЛГБТ-спільноті, повірте, це було б найпотужніше переозначення. Але ж бачите, у нас це є консервативне крило, яке піниться і так далі, але нічого не пропонує”, – наголосив він в етері “Радіо Культура”. 

Голова інституту нацпамʼяті додав, що Арка дружби народів у Києві була і залишається виправданням російського імперіалізму, а її нову назву майже ніхто не пам’ятає.

Арка дружби народів і все, що з нею повʼязано – це суцільна російська ідеологема, отруєна від А до Я. Ця арка служила для поганого, як виправдання російського імперіалізму. І вона дійсно роками не була переосмислена. Навіть перейменована назва не закріпилася. Тому це фейк, воно не працює”, – додав він. 

Додамо, у рамках закону про декомунізацію, ще у травні 2016 року повинні були демонтувати Арку дружби народів. Тоді у Міністерстві культури заявили, що статую точно демонтують. Але у 2024 році Арка дружби народів все ще стоїть у Києві.

У 2022 році її перейменували на Арку свободи українського народу. Також біля арки демонтували бронзову скульптуру двох робітників, встановленої у 1982 “на ознаменування возз’єднання України з Росією”.

Довідка: ЛГБТ-спільнота – соціальна сукупність людей з іншими сексуальними орієнтаціями, відмінними від гетеросексуальної.

Читайте також: Перейменування недостатньо: експерти УІНП наполягають на демонтажі арки Дружби народів

А який водограй знаходився на місці арки Дружби народів 50 років тому можна почитати за посиланням.  

Великий Київ у Google News

підписатися