Генералів часів Януковича позбавлять майна, нагород і звань — РНБО ввела санкції

21:17 26.02

Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції стосовно 10 осіб вищого офіцерського складу, яких підозрюють у вчиненні державної зради.

Генералів часів Януковича позбавлять майна, нагород і звань — РНБО ввела санкції Фото: ОПУ

Про це ідеться в заяві на сайті Офісу Президента України.

Санкції запроваджено щодо:

  • контр-адмірала Дениса Березовського,
  • генерал-майора Станіслава Шапортова,
  • генерал-майора юстиції Сергія Няньчура,
  • генерал-майора Юрія Котовського,
  • генерал-майора Олександра Якименка,
  • генерал-майора Володимира Тоцького,
  • генерал-майора Сергія Ганжі,
  • віце-адмірала Сергія Єлісєєва,
  • контр-адмірала Дмитра Шакуро,
  • генерал-майора внутрішньої служби Віталія Захарченка.

За словами  секретаря РНБО Олександра Данілова під час брифінгу, їх позбавляють усіх державних нагород і звань в Україні.

«Ми розглядали санкції відносно тих посадових осіб з офіцерського складу, які зрадили нашу країну», – сказав Данілов.

Також Рада національної безпеки і оборони розглянула проект державної Стратегії деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, яку розроблено за дорученням Президента України Володимира Зеленського. Впродовж двох тижнів члени РНБО мають внести свої правки, щоб ухвалити Стратегію.

Крім того, розглянули питання пришвидшення процесу правосуддя щодо злочинів вчинення державної зради, дезертирства, співпраці з терористами чи терористичної діяльності, порушення присяги.

Було порушено питання неможливості мати подвійне громадянство особам, які керують стратегічними підприємствами.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років ввели санкції проти каналів 112-Україна, NewsOne, ZIK – Новий формат, Аріадна ТВ, ТВВибор, Партнер ТВ і Лідер ТВ, телерадіокомпанія 112-ТВ, НОВИНИ 24 ГОДИНИ, Нові комунікації. Також, літаки нардепів від ОПЗЖ Медведчука й Козака також потрапили  під санкції РНБО.

3 лютого голова СБУ Іван Баканов наголосив, що рішення РНБО – це послідовний крок української влади у боротьбі з російською гібридною агресією, що спрямований на захист територіальної цілісності та суверенітету України і не має жодного відношення до обмеження свободи слова.

П’ятий президент України Порошенко політично підтримав, рішення РНБО “як таке, що направлене на захист України”, але не розуміє, чому Зеленський чекав аж два роки, коли проросійська істерія на каналах набрала небачених раніше обертів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...