Галерея протестного мистецтва. Музей Майдану відкриває новий арт-простір

Автор: Галина Ворона
20:08 16.11

Музей Майдану відкриває новий арт-простір “Галерея протестного мистецтва” на вул. Липській, 16 . Тут презентуватимуть виставки, що осмислюють і зображають теми протестів, Майдану та боротьби за незалежність і демократичні цінності як в Україні, так і у світі.

Галерея протестного мистецтва. Музей Майдану відкриває новий арт-простір

Про це повідомляється на сайті Музею Майдану.

Галерея протестного мистецтва представлятиме виставкові проєкти у камерному форматі. Простір поділений на зали та має площу близько 77 кв. м. За задумом, вона буде не лише майданчиком для мистецьких виставок, інсталяцій, фотовиставок, а й місцем для мистецьких експериментів, освітнім і партисипативним простором з можливістю проведення невеликих лекцій, обговорень, презентацій, відеопоказів, майстер-класів та інших заходів.

Її відкриття разом із презентацією першої виставки “Мистецький Барбакан. Ретроспекція” заплановане на 19 листопада 2021 року о 18:00. 

У нашій галереї поруч поняттям “свобода” обов’язково стоїть поруч і поняття “гідність”. Свобода творчості та експериментів із сенсами може бути обмежена лише там, де вона заходить на територію права людини на повагу до її гідності. Тож очікуємо на відкритість до експериментів, мистецькі проєкти, що викликають дискусію”, – говорить кураторка Галереї, заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності Ольга Сало.

Відвідувачів галереї просять дотримуватися карантинних вимог, а саме мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до візиту, вдягати маску, яка закриває ніс та рот, дотримуватись соціальної дистанції.

Читайте також: Дошки, бруд і побита бруківка. Що відбувається сьогодні на Алеї Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ) 

Як відомо, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – державне свято, встановлене указом президента України від 13 листопада 2014 року в честь подій Помаранчевої революції 2004-го і Революції Гідності 2013-го. У столиці відбудеться низка заходів до Дня Гідності та Свободи. А напередодні цієї дати киян кличуть на толоку на Алеї Героїв Небесної сотні.

Нагадаємо, 2018 року у Будинку профспілок відкрився інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Створення самого Музею Революції Гідності мають розпочати вже цього року.  У травні 2021 німецькі архітектори безкоштовно передали права на проєкт Музею Революції Гідності, чим фактично розблокували будівництво музею.

Великий Київ у Google News

підписатися