“Facebook” видалив cтрімінг смолоскипної ходи до дня народження Бандери

16:19 02.01.2021

Адміністрація соціальної мережі Facebook видалила стрімінг-трансляцію вчорашньої смолоскипної ходи з нагоди 112-ї річниці від дня народження Степана Бандери.

“Facebook” видалив cтрімінг смолоскипної ходи до дня народження Бандери

Учора, 1 січня, кореспондент Великого Києва проводив пряме включення з центральної вулиці столиці, де тисячі людей приєднались до традиційного маршу 112-ї річниці народження Степана Бандери.

На цей час правоохоронці посилили заходи безпеки в центрі Києва та перекрили рух транспорту.

Акція пройшла досить мирно: учасники ходи колонною пройшлись від парку Шевченка до Майдану Незалежності, озброївшись запаленими факелами, прапорами, плакатами та портретами Степана Бандери. 

Однак, адміністрація “Facebook” не оцінила те, що запис був опублікований на сторінці “Великого Києва”, тож вирішила видалити його. При цьому модератори соцмережі жодним чином не пояснили причину такого раптового блокування відео. 

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів (Івано-Франківська область). Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Зарубіжні частини ОУН в 1946 -1959 роках. 30 червня 1941 ОУН (б) проголосила Акт відновлення Української Держави. А 5 липня Бандера потрапив в Кракові під домашній арешт через відмову відкликати цей документ.

Надалі був в’язнем тюрми в Берліні, звідти потрапив до концтабору «Заксенхаузен», де провів в одиночній камері чотири роки. У 1944 році Бандера був звільнений гітлерівцями і продовжив свою діяльність в ОУН. У 1954 році Бандера разом із сім’єю переїхав до Мюнхена, де проживав під паспортом на ім’я Штефан Попель. 15 жовтня 1959 року він був убитий радянським агентом КДБ Богданом Сташинським.

Нагадаємо, що Володимир Путін написав статтю, в якій звинуватив Степана Бандеру в трагедії у Бабиному Яру. Сьогодні там будують Меморіал російські та українські олігархи під керівництвом скандального Іллі Хоржановського.

Читайте також: Під посольством РФ у Києві встановили 33 залізні хрести

Великий Київ у Google News

підписатися