Путін звинуватив Бандеру в трагедії Бабиного Яру. Сьогодні там будують Меморіал російські та українські олігархи

17:50 22.06.2020

Володимир Путін написав статтю, в якій звинуватив Степана Бандеру в трагедії в Бабиному Яру. Спочатку це може видатись неймовірним, адже українських націоналістів і самих там вбивали. Втім, якщо подивитись на це крізь призму нещодавніх подій навколо Меморіалу “Бабин Яр” та новоспеченого його художнього керівника Іллі Хоржановського, вся ця історія вже не здається такою абсурдною.

Путін звинуватив Бандеру в трагедії Бабиного Яру. Сьогодні там будують Меморіал російські та українські олігархи

Президент РФ Володимир Путін написав статтю для видання National Interest під назвою “Володимир Путін: Справжні уроки 75-ї річниці Другої світової війни”. 

У начебто намаганнях встановити, хто вчинив порядно, а хто ні, він зачіпає питання колабораціонізму і перераховує “антигероїв”: французького військового Філіппа Петена, норвезького міністра у окупованій Норвегії Відкуна Квіслінга, колись улюбленого генерала Сталіна Андрія Власова, що він ніби то створив Російську Визвольну Армію і, звісно, Степана Бандеру. 

Цей постидний феномен маніфестував себе у всіх європейських країнах. Такі особистості як Петен, Квіслінг, Власов, Бандера, їх послідовники – попри те, що їх вважали борцями за національну незалежність або свободу від комунізму – насправді зрадники та вбивці”,

– йдеться в статті.

У звірствах вони часто навіть перевершували своїх наставників. У своєму бажанні служити як частини каральних груп вони охоче виконували навіть нелюдські накази. Вони винні у таких кривавих подіях як розстріли у Бабиному Яру, Волинська різня, спалення Хатині, а також вбивства євреїв у Литві та Латвії”. 

У своєму влозі народний депутат Микола Княжицький зазначив, що це – дивно, те що Путін звинувачує в розстрілах у Бабиному Яру українських націоналістів, адже їх і самих там розстрілювали. 

Причетність українських націоналістичних сил до розстрілів у Бабиному Яру Княжицький називає “вигадками Путіна”. 

Крім того, він пов’язує цю статтю із подіями навколо Меморіалу “Бабин Яр” та його новим керівником – російським режисером та автором перформенсів Іллею Хржановським. 

…весь цей хитрий план про російських олігархів, які фінансують побудову там начебто музею, Хржановського, відомого, скандального автора перформенсів та режисера і багато інших абсолютно антиукраїнських наративів”,

– розповідає депутат.

Княжицький підкреслює, що дивною також здається позиція мер Києва Віталія Кличка, який “підтримує весь цей абсурд, який там будується”. Крім того, нововведення навколо “Бабиного Яру” підтримали Віктор Пінчук та Павло Фукс. 

Представники цієї структури, яка намагається побудувати цей нібито музей в Бабиному Яру зараз розсилають листи багатьом відомим політичним та громадським діячам з запитаннями: “А як ви ставитесь до націоналістично налаштованих… чи щось там таке… Поліцаїв? Добре чи погано?”. 

“Очевидно, все це є великою провокацією”, – підсумовує Княжицький. 

Таким чином, стаття Путіна виглядає радше як спроба легітимізувати в очах міжнародної спільноти і, можливо, навіть самих українців те, що відбувається з Меморіалом. 

Читайте також: Шмигаль не знає, коли в Україні почалася Друга світова війна

Великий Київ у Google News

підписатися