Двадцять сторінок зауважень: Венеціанська комісія дала висновок до закону про столицю

Автор: Володимир Хлєбников
18:59 01.12.2021

Венеційська комісія надіслала свій висновок до тексту законопроєкту про столицю. У ньому містяться 20 сторінок зауважень.

Двадцять сторінок зауважень: Венеціанська комісія дала висновок до закону про столицю

Про це 1 грудня повідомив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на Київському Безпековому Форумі.

Я звертався до вищого керівництва, звертаюсь до всіх. На 20 сторінок надійшло зауваження від Венеційської комісії, багато зауважень від наших міжнародних, європейських партнерів. Ми маємо прислухатися та ретельно доопрацювати цей законопроєкт, з яким місто Київ та Україна далі житимуть. Цей законопроєкт, який дуже швидко хочуть проштовхнути (у Верховній Раді, – прим. “ВК”), зруйнує систему управління містом“, – заявив Кличко.

Читайте також: “Слуга” Тищенко мітить в крісло Кличка? В Раді створено об’єднання “Київ діє”

Він наголосив, що для ухвалення якісного законопроєкту про столицю центральна влада має прислухатися до міжнародних партнерів та доопрацювати його.

Я не хочу перебільшувати, але від Києва залежить спокій, залежить розвиток кожного міста, селища, тому що Київ – локомотив, і він показує приклад усім іншим містам та регіонам України”, – зазначив міський голова.

Як відомо, Верховна Рада планувала ухвалити у другому читанні законопроєкт №2143-3 “Про місто Київ – столицю України” до кінця року. Текст документу викликав численні зауваження Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління Верховної Ради. 17 листопада свої критичні зауваження до законопроєкту надіслала Рада Європи. Проти розділення посад Київського міського голови та голови КМДА, згідно з опитуваннями, заперечують більшість киян.

18 листопада Верховна Рада відклала розгляд законопроєктів про столицю і про голів місцевих держадміністрацій за спецпроцедурою, на якій наполягали “слуги народу. Опозиційні фракції, зокрема “Європейська Солідарність”, виступили проти такого сценарію, вказавши на порушення регламенту ВР.

Мер Києва, голова КМДА Віталій Кличко наприкінці жовтня направив текст законопроєкту про столицю на розгляд Венеціанської комісії та Ради Європи.

Великий Київ у Google News

підписатися