Духовенство й миряни УПЦ МП просять у свого предстоятеля, Синоду і єпископату докази виходу з РПЦ, засудження заяв Гундяєва та колаборантів в рясах

Автор: Ольга Даниленко
11:32 14.01.2023

Духовенство та миряни УПЦ МП просять у свого предстоятеля Онуфрія, Священного Синоду і єпископату надати докази виходу УПЦ МП від РПЦ, в тому числі публічного засудження заяв московського патріарха Кіріла Гундяєва про підтримку агресії РФ проти України та засудження фактів колабораціонізму серед своїх єпископів і священників.

Духовенство й миряни УПЦ МП просять у свого предстоятеля, Синоду і єпископату докази виходу з РПЦ, засудження заяв Гундяєва та колаборантів в рясах
Світлодіодне освітлення

В цілому, духовенство УПЦ МП оприлюднило вимоги, які вони ввічливо навали “10 запитань”. Своє звернення вони пояснили “крайньою стурбованістю” останніми подіями, які відбуваються в УПЦ МП через повномасштабну жорстоку війну РФ проти України.

Відео зі зверненням духовенства й мирян УПЦ МП можна подивитися тут.

Наразі свої підписи поставили 39 представників духовенства УПЦ МП. Збір підписів – за посиланням. Також можна повідомити про свою підтримку будь-яким месенджером за телефоном: +38 (067) 364 23 35.

Духовенство УПЦ МП опублікували своє звернення на безплатній французькій дискусійній платформі – Parlons D’orthodoxie (“Поговоримо про православ’я” – укр.).

Отже, духовенство й миряни УПЦ МП просять предстоятеля Онуфрія, єпископат та Синод УПЦ МП:

 

  1. офіційно розтлумачити який статус має УПЦ МП на цей час – повністю автокефальною, автономною чи самокерованою частиною у складі якоїсь Помісної Православної Церкви;

 

  1. оприлюднити копії офіційних документів, які засвідчують, що УПЦ МП повністю виходить від РПЦ;

 

  1. надати копії офіційних документів, які Синод УПЦ МП надсилав до Синоду РПЦ про повний вихід зі складу РПЦ;

 

  1. надати копії офіційних заяв предстоятеля УПЦ МП Онуфрія та інших ієрархій УПЦ МП про офіційний вихід зі складу Синоду, Архієрейского та Помісного соборів, Міжсоборної присутності та інших церковно-канонічних органів РПЦ;

 

  1. опублікувати копії офіційних документів, які підтверджують втрату чинності рішення РПЦ 1990 року про обов’язковість:

 

  • благословення московським патріархом Кирилом Гундяєвим новообраного предстоятеля УПЦ МП,

 

  • постійного членства предстоятеля УПЦ МП Онуфрія за посадою у складі Синоду РПЦ;

 

  1. оприлюднити копії офіційних документів, які підтверджують втрату чинності пунктів грамоти московського патріарха Олексія ІІ 1990 року щодо:

 

  • проголошення канонічної залежності УПЦ МП від РПЦ,
  • з’єднання УПЦ МП з іншими Помісними Православними Церквами саме через зв’язок з РПЦ,
  • керування рішеннями Архієрейських Соборів РПЦ;

 

  1. оприлюднити офіційні документи щодо втрати для УПЦ МП чинності “Статуту РПЦ”, зокрема – розділ Х – підпорядкованість УПЦ МП стосовно РПЦ та її керівних органів;

 

  1. опублікувати копії мирних грамот, які надсилав Синод УПЦ МП до Предстоятелів усіх Помісних Православних Церков про вихід УПЦ МП зі складу РПЦ,

 

  • а також офіційні документи щодо переговорів з іншими Помісними Церквами про визнання повної автокефалії УПЦ МП;

 

  1. оприлюднити офіційні документи, де Синод УПЦ МП засуджує заяви московського патріарха Кіріла Гундяєва про підтримку й обґрунтування війни РФ проти України, а також пропаговану ним фундаменталістську ідеологію “руського міра”;

 

  1. оприлюднити офіційні документи про засудження Синодом УПЦ МП незаконної анексії Синодом РПЦ цілої низки єпархій та парафій УПЦ МП на окупованих РФ територіях України,

 

  • а також про засудження Синодом УПЦ МП фактів колабораціонізму серед окремих єпископів і священників УПЦ МП.

 

Духовенство та миряни УПЦ МП додали, що у разі відсутності вищезазначених документів, вони просять винести ці питання на найближче засідання Священного Синоду УПЦ.

Читайте також:  РПЦ окупувала Києво-Печерську лавру у XVIII столітті – ПЦУ повертає своє   

Нагадаємо, наприкінці квітня 2022 року ГУР Міноборони оприлюднило список з 246 служителів РПЦ які співпрацюють з окупантами РФ.  

У жовтні в.о. голови СБУ  Василь Малюк розповів про викриття 33-х священнослужителів московського патріархату. Їх СБУ підозрює у роботі на РФ – від класичних агентів збору інформації до корегувальників вогню. 

Як повідомляв “ВК”, після розповсюдження у соцмережах відео богослужіння з Лаври, на якому віряни співають пісню про “матушку-Русь” у Києво-Печерській Лаврі усунули від богослужінь священника, на літургії якого лунала пісня, йому самому повідомили про підозру.

За фактом інциденту СБУ розпочала кримінальне провадження. Згодом СБУ прийшла до Лаври з обшуками та затримали 32-річного українця, який може бути причетний до протиправної діяльності проросійського інформагентства “Антван”, а також знайшли проросійську літературу та рублі. 

1 січня 2023 року представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній вперше більше ніж за 300 років провів богослужіння українською мовою в Успенському соборі Києво-Печерської лаври з нагоди Різдва Христового.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися