Про труднощі, з якими зіштовхуються освітяни та діти, а також про заходи, які вживаються для забезпечення безпеки і комфорту навчання, детально розповіла в ефірі Прямий FM Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти і науки Києва.
Фіданян зазначила, що наступний навчальний рік буде відрізнятися від попередніх двох, бо агресія з боку Росії, додає нових труднощів. Та освітяни знаходять способи їх вирішувати, щоб створити комфортні умови для дітей. За словами директорки, у системі освіти лише у Києві працюють понад 68 тисячам працівників. Вона подякувала їм, а також батькам за їхню довіру. Вона зазначила, що дослідження і онлайн-опитування показали, що 82% батьків вважають, що їхнім дітям безпечніше в закладах освіти.
Олена Фіданян детально розповіла про виклики, з якими стикаються працівники дитячих садків під час повітряних тривог. Наприклад, щодо змін у режимі роботи навчальних
“Росіяни частенько стали обстрілювати в більш короткий термін повітряної тривоги в місті Києві, але вони є більшими за кількістю. Так, за день їх може бути і чотири, і три, і з певним проміжком. І це може бути від двадцяти хвилин до трьох годин. Але, за нашими підрахунками, кількість повітряних тривог в цьому році в місті зменшилася. Тому ми говоримо вже менше про освітні втрати, бо це не має на рівні школи переривання уроків – менша кількість переривання уроків. Далі ми навчилися в укриттях уже якщо не продовжувати урок – бо є укриття різні є вони й такі, поділені на маленькі кімнати, де вчитель, по суті, може спуститись зі своїми учнями, продовжити урок, так і величезні кімнати, де це неможливо зробити, а можна робити тільки якісь загальні дії“, – зазначила посадовиця.
Спікерка звернула увагу на те, як війна вплинула на свідомість дітей, які тепер знають і використовують слова, пов’язані з війною, такі як “кинджал”. А також, бажають смерті Путіну. Вона зазначила, що діти, на жаль, вже стали звикати до таких речей, і це викликає сум.
“Коли на вихідні вдома і лунає повітряна тривога, діти ідуть в коридор за дві стіни, беруть свою ляльку і говорять: сиди тихо, не нервують. Це повітряна тривога. Все буде добре. Або вихователі мені розказували випадки: повітряна тривога. Мама пішла в садочок забирати дитину. Їй говорять, що зараз повітряна тривога. Ну, можливо, ви спуститися і побудьте в укритті? Вона починає з усіма сваритися. Ми всі знаєте, на нервах і до неї підходить її синочок, бере за руку й каже: “Мама, пішли в укриття”. Дитина розуміє і ви знаєте, ми вже маємо приклади занадто дорослішання наших дітей, коли вони напевно стають мудрішими за нас “, – підсумовує Олена Фіданян.
Про те, як із цими викликами справляється державна система освіти — у етері “Прямий FM”.
Читайте також: Найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?
Нагадаємо, дослідження вчених довело, що українці генетично не схожі на росіян.