Долучитися до захисту історичних будівель може кожен: Прокопів звернувся до киян

Автор: Марія Супрун
12:59 07.09

В столиці є багато визначних будівель, які потрібно захистити мораторієм від руйнування, але вони не занесені до списку охоронних об’єктів.

Долучитися до захисту історичних будівель може кожен: Прокопів звернувся до киян

Про це повідомив депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність” і профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів, а також звернувся до киян з проханням допомогти.

За його словами, минулого тижня Київрада підтримала введення мораторію на реконструкцію та капітальний ремонт історичних будівель ХІХ-ХХ століття. Був складений список із 119 об’єктів, які підпадають під дію мораторію. Але очевидно, що в столиці є ще інші об’єкти, які потрібно захистити мораторієм. Тому цей список буде розширюватися.

“У цьому можете допомогти саме ви! Якщо ви знаєте, що у Києві є якась визначна будівля ХІХ-ХХ століття, яка не має статусу пам’ятки місцевого чи національного значення, а також не внесена до списку мораторію – велкам”, – написав Прокопів.

Надсилати свої пропозиції у коментарях можна під дописом у Facebook або на пошту Департаменту охорони культурної спадщини: [email protected] Не забувайте зазначати адресу будівлі, можна навіть із фотографіями.

Нагадаємо, останнім часом у столиці нахабно знищили кілька історичних будинків. Один із них – садиба Барбана на вулиці Обсерваторній, 6. 18 липня сюди під’їхала важка техніка, але місцеві жителі її заблокували (ФОТО). Попри спротив активістів наступного дня будівлю ХІХ століття почали руйнувати. Цього ж дня поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж і наступного дня зрівняв її з землею. Після цього у поліції відкрили кримінальне провадження, а РНБО зацікавилося знищенням історичної будівлі: садибу Барбана обіцяли відновити, причетних – покарати.

Великий Київ у Google News

підписатися