“Докерувалися” до продкарток: “ЄС” вимагає звіту Зеленського і урядовців на позачерговому засіданні Ради

Автор: Галина Ворона
19:17 10.01

“Європейська Солідарність” вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради для вирішення критичних для України питань.

“Докерувалися” до продкарток: “ЄС” вимагає звіту Зеленського і урядовців на позачерговому засіданні Ради

Про це під час брифінгу заявив співголова фракції Артур Герасимов.

Він зауважив, що представники влади влаштували собі довготривалі новорічні канікули у той час, коли на кордонах стоять російські війська, міжнародні партнери ведуть переговори з Путіним, а всередині країни наростають кризові явища в економіці та соціальній сфері.

Зеленський, поки весь демократичний світ шукає способи зупинити агресію Кремля, поїхав на черговий відпочинок у Буковель, а може і далі, після відпочинку в Гуті. Верховну Раду “Слуги” відправили відпочивати аж до 25 січня. Наче в країні все добре, проблем нема, а всі обіцянки виконані. Реальність інша – для більшості громадян погіршився рівень життя. Через проспану владою енергетичну кризу на межі зупинки цілі галузі економіки. А представники влади вже передбачають поширення через додаток “Дія” продуктових карток”, – говорить Герасимов.

За його словами, країна вже повним ходом працює, відпочиває тільки влада.

Ми звертаємося з листом до Голови ВРУ з тим, щоб терміново було скликано позачергове засідання ВРУ, для цього ми будемо отримувати підписні листи та збирати підписи народних депутатів”, – запевнив представник “ЄС”.

До порядку денного позачергового засідання він пропонує внести такі нагальні питання:

  • звіт президента України про стан оборони та зовнішньої політики держави в умовах загрози ескалації збройної агресії Росії.
  • звіт прем’єр-міністра України про заходи, що вживаються для подолання кризових явищ в економіці, зростання цін, зокрема, на енергоносії та житлово-комунальні послуги.
  • звіт міністра оборони України про стан забезпечення ЗСУ, в тому числі, паливно-мастильними матеріалами та виконання Державного оборонного замовлення на 2021- 2022 роки.
  • звіт міністра енергетики та вугільної промисловості України про стан енергетичної галузі в контексті проблем опалювального сезону та відключень тепла та електричної енергії в житлових будинках, а також імпорт електроенергії та вугілля з держави-агресора і Республіки Білорусь.
  • звіт міністра охорони здоров’я України про заходи, що вживаються з метою подолання кризових явищ в системі охорони здоров’я та мінімізації негативних наслідків епідемії ковід-19. Зокрема, забезпеченості вакцинами та киснем на 2022 рік, підвищення медикам заробітних плат та ковідних виплат.
  • доручити Кабінету міністрів України вжити в установленому порядку заходів для забезпечення з 1 січня 2022 року мінімального розміру грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України, крім військовослужбовців військової строкової служби, на рівні не менше двократного розміру середньої заробітної плати діючої на 1 січня календарного року. Військовослужбовці мають отримувати гідну заробітну плату. В цій постанові це означає, що вони будуть отримувати мінімально 29 тисяч гривень на місяць.

Читайте також: “Талони на продукти, які висилають на смартфони, це іронія, яку може витворити лише влада з почуттям дуже чорного гумору” – депутат “ЄС” Таран

Нагадаємо, радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко заявив, що у 2022 році інфляція в сировинній продовольчій групі товарів може становити від 10% до 20%, що призведе до інфляційного стрибка до 8-10% і потребуватиме антикризових заходів. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp (продуктові картки. – Ред.) у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США.

Великий Київ у Google News

підписатися