Може бути інфляційний шок: радник Зеленського прогнозує запровадження продуктових карток в “Дії”

Автор: Галина Ворона
18:46 09.01

Цьогоріч в Україні слід очікувати значного підвищення цін на продукти, що водночас може стати інфляційним шоком. У зв’язку з цим влада може запровадити “продовольчі картки” для незаможних громадян.

Може бути інфляційний шок: радник Зеленського прогнозує запровадження продуктових карток в “Дії”

Про це в коментарі “Інтерфакс-Україна” заявив радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.

За його словами, у 2022 році інфляція в сировинній продовольчій групі товарів може становити від 10% до 20%, що призведе до інфляційного стрибка до 8-10% і потребуватиме антикризових заходів.

Базовий прогноз на 2022 рік, який мені видається найбільш реалістичним, – це збільшення цін на сировинну продовольчу групу (зерно, цукор, какао тощо) від 10% до 20%. Враховуючи, що продовольча група в українському споживчому кошику більше ніж вагома – майже 50%, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком”, – заявив Устенко.

На його думку, як антикризові заходи можуть розглядатися різні доплати незахищеним верствам населення, зокрема виплати за аналогією з програмою “єПідтримка”, в рамках якої вакциновані українці можуть отримати 1 тис. грн і витратити її на конкретні цілі.

В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення”, – запевняє радник президента.

Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp (продуктові картки – ред.) у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США. Але це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності.

За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, який розглядає ОП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.

Читайте також: Підвищення стипендій, зарплат, тарифів та податків: що зміниться з 1 січня

Нагадаємо, Київ потрапив у сотню найдорожчих міст світу.

Великий Київ у Google News

підписатися