Про це повідомляє прес-служба Держспецзвʼязку.
Повідомляється, що розслідування та робота над відновленням решти ресурсів триває.
«Версія щодо використання програми-вайпера, що знищує дані, перевіряється. Для цього Держспецзв’язку взаємодіє з компанією Майкрософт у рамках укладеної влітку угоди про співробітництво Government Security Program. Водночас вже зараз можна стверджувати про значно вищу складність атаки, ніж модифікація стартової сторінки вебсайтів. Низка зовнішніх інформаційних ресурсів було знищено зловмисниками в ручному режимі. Стислі терміни реалізації атаки свідчать про координацію дій хакерів та їхню чисельність» — йдеться в повідомленні.
Починаючи з п’ятниці, фіксуються DDOS-атаки на низку постраждалих органів державної влади. Робоча група залучила міжнародних експертів з метою достовірного встановлення джерела походження атаки.
Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня було здійснено масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів. На головній сторінці сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру.
Як відомо, загалом було атаковано більше 70 держресурсів, 10 з них зазнали несанкціонованого втручання. Однак, це не нашкодило персональним даним й контенту сайтів. Судячи з перших результатів, до кібератаки може бути причетна Росія.