На Київщині задекларували 45,3 млн тон гуманітарної допомоги.
За даними проекту “Ukraine Support Tracker” лідером за кількістю надання допомоги є США. Агенції, програми та фонди переважно орієнтуються на допомогу цивільним, менша їх частка – готова підтримувати саме військових.
Отримана від донорів допомога не залишалася 100% у Києві – швидше столиця є регіональним хабом, де реєструють отриману продукцію, щоб передавати її у інші регіони відповідно до потреб військових та цивільних.
Окрема категорія гуманітарної допомоги – яку громадяни приходять отримувати у приймальні народних депутатів. За підтримкою до парламентарів ідуть 4,5% українців.
Проте цей факт викликає сумніви в громадських активістів – мовляв, важливо, щоб така підтримка не стала підкупом виборців замість служити тим, хто насправді має потребу або боронить країну на фронті.
«Якщо раніше народні депутати у своїх приймальнях переконували громадян, що вони вирішують питання ремонту під’їздів (замість комунального підприємства) або можуть роздавати соцдопомогу (замість відповідних соцслужб міста), то зараз дехто вирішив, що може виконувати ще й функцію лікарів. Гуманітарна допомога замінила гречкосійство», – кажуть в «Чесно».
Нагадаємо, столичні благодійники передали 800 тисяч гарячих обідів на деокуповані території. А після звільнення Херсону столиця передала на відбудову 50 мільйонів гривень.