До 3,4 тис. грн штрафу за конденсат. У Раді пропонують покарання за “неправильні” кондиціонери

Автор: Галина Ворона
19:58 25.01

В Україні можуть ввести штрафи за конденсат з кондиціонерів, що капає на голови перехожих.

До 3,4 тис. грн штрафу за конденсат. У Раді пропонують покарання за “неправильні” кондиціонери

Принаймні це пропонує законопроект №4619, який зареєстрували на сайті парламенту під авторством нардепа від “Слуги народу” Сергія Гривка.

Нововведення може торкнутися пересічних українців, посадових осіб та установ, які є власниками приладів охолодження.

Іноді власники розміщують кондиціонери так, що конденсат капає на голови перехожим, балкони квартир, дахи сусідніх будинків, створюючи при цьому шум. До того ж вітер розносить краплі. І не можна виключити, що конденсат не містить речовин, які забруднюють навколишнє середовище”, – говориться в пояснювальній записці.

Натомість, зауважують автори, ніяких вимог щодо відведення конденсату на рівні законів немає, а відповідальність не передбачена.

Закон пропонує визначити, що спеціально пристосованими місцями для виведення конденсату кондиціонерів є: зливова каналізація; побутова каналізація (в разі виведення конденсату з розривом струменя через гідрозатвор); резервуари, обладнані і розміщені таким чином, щоб збирати конденсат і не допускати його витоку або поширення іншим способом.

За перше правопорушення передбачається штраф у 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7 тис. грн), за повторне правопорушення протягом року – уже 200 неоподаткованих мінімумів (3,4 тис. грн).

Пропонується, щоб закон набув чинності з 1 червня 2021 року, щоб у порушників був час виправити ситуацію.

Читайте також: Без кондиціонерів та балконів-шпаківень – фасади на Андріївському узвозі приведуть до ладу

Нагадаємо, якщо штрафи за кондиціонери поки що примарні, то за порушення мовного закону – досить реальні – коли та за яких умов їх будуть виписувати.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...