Без кондиціонерів та балконів-шпаківень – фасади на Андріївському узвозі приведуть до ладу

19:36 01.07.2020

Фасади історичних будинків на Андріївському узвозі мають бути впорядковані відповідно до чинного пам’яткоохоронного законодавства. Щодо злісних порушників будуть вжиті норми адміністративного та кримінального впливу за пошкодження пам’яток та їх неналежне утримання.

Без кондиціонерів та балконів-шпаківень – фасади на Андріївському узвозі приведуть до ладу
Світлодіодне освітлення

Про це наголосив директор департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Що стосується фасадів, то, в ідеалі і згідно із законодавством, ані кондиціонери, ані балкони-шпаківні, ані супутникові антени не повинні псувати історичні фасади. Патрулювання ж Муніципальної охорони і нормальна робота камер стане в боротьбі з графітчиками та просто хуліганами, які псують фасади історичних будинків”, – розповів Никоряк.

За його словами, департаментом буде підготовлено лист на Муніципальну охорону щодо патрулювання Андріївського узвозу, на Департамент інформаційно-комунікаційних технологій щодо відрегулювання ракурсу камер спостереження на будинках для забезпечення охоплення всієї вулиці. Також буде проведена спільна робота з власниками квартир у будинках-пам’ятках щодо приведення фасадів пам’яток у їх належний та автентичний стан.

Щодо злісних порушників пам’яткоохоронного законодавства будуть вжиті норми адміністративного та кримінального впливу за пошкодження пам’яток та їх неналежне утримання.

Нагадаємо, що Андріївський узвіз є пам’яткою містобудування місцевого та, одночасно, національного значення. Протяжність вулиці – всього 735 метрів. Всього на узвозі 36 будівель-пам’яток, а також Андріївська церква, Кокорівська альтанка та Замкова гора – три пам’ятки національного значення, і фундаменти на Андріївському, 38 – місцевого значення.

Як повідомлялося раніше, висотки будуватимуть виключно за межами центру столиці (СПИСОК ВУЛИЦЬ).

Великий Київ у Google News

підписатися