Держкіно закликає колектив “Довженко-Центру” пустити до роботи новопризначену директорку

Автор: Любава Лисичкіна
19:49 09.11.2022

Виявилося, що 8 листопада колектив “Довженко-Центру” не допустив т.в.о. генерального директора Центру Юлію Каждан до виконання обов’язків.

Держкіно закликає колектив “Довженко-Центру” пустити до роботи новопризначену директорку Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як йдеться у повідомленні пресслужби відомства, Держкіно наголошує на необхідності дотримання норм законодавства

У Держкіно наголошують, що опір колективу “Довженко-Центру” є безпідставним, оскільки тимчасовий виконувач обов’язків був призначений для аудиту діяльності та усунення встановлених перевіркою порушень.

“При відборі кандидатів перевага надавалася тим, хто має юридичну освіту: переглядалися резюме кандидатів, які брали участь у конкурсних доборах у Держкіно, резюме кандидатів із професійних сайтів добору кадрів. За результатами пошуку було проведено співбесіди з декількома кандидатами, вибір було зроблено на користь Каждан Юлії, оскільки вона має фахову юридичну освіту, досвід роботи аудитором, і не претендує на посаду керівника Центру на постійній основі”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у Держкіно зазначили, що їм зрозуміло можливе обурення чи невдоволення тією чи іншою ситуацією, “але переходити на особистості, перекручувати та спотворювати імена та прізвища, висміювати особисті уподобання чи захоплення інших людей не може бути прийнятним в культурі спілкування”.

Нагадаємо, нова директорка Довженко-Центру має неоднозначний професійний досвід подалі від кіно.

Нагадаємо, 2 листопада у Довженко-центрі призначили тимчасового нового в. о. генерального директора. Це рішення викликало обурення команди центру, яка заявила, що відбувається рейдерське захоплення Довженко-центру.

Як писав “ВК“, протистояння між Держкіно і Довженко-центром виникло ще влітку, коли Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому Довженко-Центрі заявили, що це рішення де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

Згодом у Мінкультури відреагували на рішення Держкіно, виступивши проти “ліквідації кіноспадщини”. Культурні інституції виступили категорично проти “реорганізації” Довженко-Центру. Депутати “ЄС” звернулися до Кабміну через реорганізацію Довженко-Центру.

Нагадаємо, “ВК” писав про те, що без Довженко-Центру Україна втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів.  Також відомо, що петиція щодо Довженко-Центру зібрала необхідну кількість голосів.

Великий Київ у Google News

підписатися