В організації наголосили, що до них неодноразово зверталися студенти музичної Нацакадемії через ігнорування їхньої позиції щодо перейменування закладу на честь українського композитора, диригента і педагога Бориса Лятошинського.
В Асоціації закликали адміністрацію Академії “не шукати хароших русскіх” після звірств РФ в Україні та взяти до уваги думку студентів, адже на їхню думку, інакше можуть бути негативні наслідки.
“Асоціація цілком і повністю підтримує таке волевиявлення студентів та закликає адміністрацію закладу взяти до уваги думку студентів, поки це не переросло в щось більше”, – йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook.
Крім того, в організації пояснили, чому саме з назви українського закладу має зникнути ім’я російського композитора Петра Чайковського:
- ніколи не ідентифікував себе як українця;
- народився у Воткінську, Вяткінської губернії і має лише частково українське походження на ряду з російським та французьким;
- за словами самого композитора, “виріс у глушині, з дитинства перейнявся невимовною красою характеристичних рис російської народної музики”;
- малоросійська симфонія присвячена Україні. За основу взято українську народну пісню Журавель. “Це прямий доказ того, що він не вважав українців за націю“, – додали в УАС.
Читайте також: Колектив музичної Академії хоче позбутися імені Чайковського у назві закладу
Довідка. Національна музична академія України імені Петра Ілліча Чайковського знаходиться у Києві по вул. Архітектора Городецького 1-3/11.
Борис Миколайович Лятошинський – український композитор, неодноразовий член журі міжнародних конкурсів, активний працівник у керівних органах Спілки композиторів України і в Київській консерваторії.
Нагадаємо, на сайті Кабміну з’явилась петиція з вимогою перейменувати Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського на честь одного з видатних українських композиторів. Вона буде розглянута урядом, якщо набере 25 тисяч голосів. Київська консерваторія вже виступила за збереження в назві імені Чайковського.
Читайте також: Перейменування вулиць Києва: з’явилась мапа з обґрунтуванням нових назв