Дерусифікація бульвару Дружби народів – громадськість просить киян допомогти

Автор: Ольга Даниленко
20:54 31.10.2022

Представники громадськості просять киян підтримати перейменування бульвару і станцію метро Дружби народів на честь ідеолога українського самостійництва Миколи Міхновського.

Дерусифікація бульвару Дружби народів – громадськість просить киян допомогти

Петиція №11227 про перейменування на час публікації набрала вже 4265 підписів киян, до 6000 залишилося лише 1735 голосів.

До речі, перейменування бульвару на честь Миколи Міхновського вже офіційно підтримали Міністерство оборони України, Київський військовий ліцей імені Івана Богуна в особі генерал-майора Ігоря Гордійчука та десятки громадських організацій.

Можна долучитися до перейменування й проголосувати за посиланням на сайті Київради, або у додатку “Київ-Цифровий” у розділі “Петиції” (пошук за ключовим словом “Дружби народів”).

“Процес цього перейменування триває аж з 2015 року, але попри пройдені усі громадські обговорення та комісії – рішення досі не ухвалене Київрадою”, – наголосив представник Центру розвитку міст Олег Слабоспицький на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Кияни не повинні бути нейтральними щодо дерусифікації топоніміки столиці, адже є спадкоємцями тисячолітньої історії, культури й духовного світу – історик

Довідка: Микола Міхновський є нащадком старовинного козацького роду, корені якого простежуються ще з XVII століття. Міхновський був українським політичним та громадським діячем, ідеологом українського самостійництва, перший представник українського націоналізму, адвокат, публіцист, Діяч Української Республіки та організатор її війська, Збройних сил. Він підготував проєкт Конституції (1905). Помер у Києві, УСРР.

Як відомо, загалом у столиці після 24 лютого 2022 року вже перейменовано 193 об’єкти – вулиці, провулки, полощи та бульвари. У Києві з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці  Романа Ратушноговидатного громадського діяча Євгена Чикаленкалідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва тощо.

Нагадаємо, представники громадськості запрошують мера столиці Кличка, депутатів Київради та небайдужих киян прийти на засідання суду щодо порятунку унікальної пам’ятки архітектури, “перлини Києва” Садиби Терещенків.

Як повідомляв “ВК”, 27 жовтня на засіданні Київради депутати все ж таки дали дозвіл на перетворення урочища “Лиса Гора” Голосіївського району Києва на Національне меморіальне військове кладовище. Столичні активісти лютують: Су*и! 137, 1 га найціннішого лісу в статусі ПЗФ – під знищення!

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися