Депутати виступили проти політичних репресій: як все пройшло

Автор: Тарас Шевченко
23:42 20.01.2022

У четвер, 20 січня відбулось позачергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було небагато питань, з яких виділялося звернення до голів фракцій та груп Верховної Ради, Президента та Офісу Генерального прокурора України щодо недопущення переслідувань опозиції та Пʼятого Президента України.

Депутати виступили проти політичних репресій: як все пройшло

Напередодні засідання, народні депутати від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар, Олексій Гончаренко, а також депутати Київради на чолі з Мариною Порошенко виступили з вимогою припинити політичні репресії в державі.

«Сьогодні розглядається важливе питання, а саме звернення з вимогою припинити політичні репресії в державі, а навпаки вжити заходів щодо об’єднання суспільства перед обличчям тієї загрози, яку сьогодні становить всім нам Володимир Путін зі своєю армією на наших кордонах в умовах війни.

Ми прийшли для того, щоб нагадати владі, що є голос місцевого самоврядування і є голос Києва, який вони мають почути, і депутати Київради це якраз представники київської громади. Вони не можуть бути осторонь від тих бурхливих подій, які відбуваються в нашій державі.

Сьогодні момент для єднання, а не для роз’єднання, сьогодні момент довести, що принципи верховенства права є надзвичайно важливими для кожного з нас, якщо ми будуємо європейську Україну, а не Малоросію», – сказали представники «ЄС».

В самій Київраді було «гаряче». Депутат від «ЄС» та ветеран російсько-української війни Олександр Погребиський на брифінгу повідомив, що начальник поліції міста Києва Іван Вигівський не з’явився у Київраді, аби пояснити незаконні дії поліціянтів щодо побиття учасників акції під Печерським судом 19 січня. Одним з постраждалих був сам Погребиський.

Його колега за фракцією Леонід Ємець наголосив, що правоохоронці не мають права застосовувати силу проти учасників мирних акцій протесту.

«Вчора на мітингу кияни чітко продемонстрували свою незгоду жити у диктаторському режимі пана Зеленського. Десятки тисяч киян вийшли, щоб сказати «ні» диктатурі, сказати, що за демократію вони готові виходити й боротися. Кияни готові стояти за свободу слова, а право вільно виходити на мирні зібрання й ніякий «Беркут», ніякі псевдоправоохоронці не зупинять киян ніколи. Ми це бачили під час Майдану, ми це бачимо зараз», – зазначив він.

Також Ємець додав, що приклад Київради має наслідувати ради й інших місць та захищати права українців.

«Київська міська рада, як представник Києва й киян, звичайно, не може знаходитися осторонь. «Європейська Солідарність» ініціювала скликання позачергового засідання Київської міської ради, яке відбудеться зараз. На ньому розглядатиметься питання звернення щодо неприпустимості політичних переслідувань п’ятого президента Порошенка та інших опозиційних політиків. Ми сьогодні продемонструємо, що кияни є попереду цього процесу, а Київрада, як представник киян, своїм голосуванням продемонструє й дасть приклад іншим органам місцевого самоврядування, що ми не будемо й не хочемо жити у диктаторському режимі», – наголосив він.

А депутат Сергій Таран розповів, що депутати президентської партії «Слуга народу» перед позачерговим засіданням Київради отримали інструкцію з покроковим планом як діяти, щоб зірвати розгляд звернення про політичний тиск на опозицію.

«План дій на позачергову сесію і перший пункт передбачає виступи представників фракції «Слуга народу» в Київраді з критикою того, що позачергове засідання було скликано лише з одним питанням порядку денного що стосується виключно Порошенка і Медведчука. Ви бачили зараз що вони вже його виконали», – процитував документ депутат від «ЄС».

Він також зазначив, що другим пунктом плану було внесення депутатами від «Слуг» пропозицій по розгляду проєктів рішень, які стосуються проблем міста.

«Ви теж це вже бачили, як вони це сумлінно виконують згідно з цим планом», – додав Таран.

До речі, «слуги» намагалися включити до порядку денного питання щодо створення комісії, яка займатиметься розслідуванням причин затягування строків будівництва метрополітену на житловий масив «Виноградар». Також вони запропонували розглянути питання безплатного проїзду у міському транспорті для тих, хто має київську «прописку». Такими популістичними діями в обох випадках вони кортіли «збити» негатив та ефект від звернення щодо переслідувань опозиції. Це є доволі архаїчною політичною технологією.

Під час обговорення питання, депутат Київради від «ЄС» Володимир Прокопів назвав необґрунтованими та політично вмотивованими переслідування чинною владою Петра Порошенка, який боровся проти російської агресії, відродив армію й сформував міжнародну коаліцію для України.

Він зазначив, що політичні переслідування опозиційних політиків притаманні виключно диктаторським країнам.

«Історія повинна нас вчити. Урок 2014 року нам коштував дуже дорого. Інструменти, якими нині намагається боротися з політичними опонентами притаманні тим країнам, де керують не демократи, а диктатори. Сьогодні ми маємо бути єдині. Стояти пліч-о-пліч, не дозволяти ворогам зовні та середини нас розколювати», – нагадав Прокопів.

Врешті-решт, 62 депутати підтримали звернення. Але традиційно знайшлися ті, хто голосував «проти». Це «слуги» Євгенія Кулеба, Ксенія Семенова, Андрій Вітренко, Лілія Пашинна, Георгій Зантарая, Вікторія Бурдукова та Юрій Федоренко. Судячи зі всього, вони підтримують політично вмотивовані репресії в Україні.

Виходить така ситуація, що з одного боку «слуги» в Київраді ведуть боротьбу з обраними забудовниками, пропонують безплатний проїзд у транспорті, а з іншого – роблять усе можливе для закріплення авторитарного президентського режиму в Україні.

Наостанок «слуга» та телеведучий Михайло Присяжнюк вирішив «відзначитися» та допустив собі сексистські висловлювання у бік голови фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Марини Порошенко.

«Я з величезною повагою відношуся до вас як до жінки, як до функціонера та як до депутата. Але не треба брати «на голос», не треба так «навзрид», – сказав він Марині Порошенко.

За депутатку вступився її колега за фракцією Володимир Прокопів, який поставив на місце депутата-сексиста.

«Шановний пане Присяжнюк, я завжди вважав вас вихованою людиною та просив би для того, щоб я міг так вважати далі, просив би утриматися від своїх коментарів та побажань, яким голосом хто повинен виступати», – сказав Прокопів.

Також депутати ще прийняли важливу програму «Захисник Києва» на 2022-24 роки, яка передбачає виділення 110 мільйонів гривень на зміцнення обороноздатності міста.

Реалізація  програми дозволить обладнати пункти постійної дислокації для бригади Сил територіальної оборони в кожному районі міста Києва, забезпечити бригаду необхідними навчально-тренувальними комплексами, майном та підвищити готовність системи мобілізації міста Києва.

В рамках програми також заплановано створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки міста Києва, зокрема і бригади територіальної оборони.

«Міську цільову програму «Захисник Києва» прийняли. Виділення коштів на територіальну оборону затвердили. Починаємо зі створення пунктів постійної дислокації, їх матеріально-технічного забезпечення, а також побудови тренувальної бази», – прокоментував рішення депутат Київради від «ЄС», колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко.

Ось таке емоційне засідання вийшло 20 січня. Вперше за останні роки офіційний державний орган звернеться до вищого керівництва країни щодо недопущення репресій.

8 років тому подібне звернення робила Львівська міська рада у бік експрезидента-втікача Януковича за його дії щодо учасників Євромайдану.

Великий Київ у Google News

підписатися