Депутату Київради Трубіцину, який втік за кордон, змінили запобіжний захід

12:22 12.06.2023

Депутату Київської міськради Владиславу Трубіцину, якого обвинувачують в отриманні 1,39 мільйона гривень хабаря, змінили запобіжний захід на тримання під вартою. Суд також вирішив звернути понад 9 млн грн застави за нього у дохід держави.

Депутату Київради Трубіцину, який втік за кордон, змінили запобіжний захід
Світлодіодне освітлення

Це підтвердили у пресслужбі Вищого антикорупційного суду, інформує Нromadske.

Прокурор просив змінити запобіжний захід Трубіцину із застави на тримання під вартою. Свою позицію він аргументував черговими неявками Трубіцина у судові засідання. 

Також, оскільки обвинувачений депутат перебуває у міжнародному розшуку, він зазначав, що застосування більш м’якого запобіжного заходу неможливе.

Як зазначається, захисниця депутата заперечила проти аргументів сторони обвинувачення. Вона вказала, що термін дії покладених на Трубіцина обов’язків сплив, ризики для обґрунтування тримання під вартою не доказані, а заставодавця не повідомили належним чином про судове засідання, чим порушили його права.

Що відомо про Трубіцина?

9 лютого 2022-го НАБУ викрило депутата Київради Владислава Трубіцина та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі в Києві. Трубіцин був членом партії «Слуга Народу», але вийшов із неї на час слідства.

За даними слідства, депутат із колегами організував схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок (та їхнього подальшого безперешкодного використання) на семи локаціях у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва.

Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 мільйона гривень на рік, які згодом планували розподілити між собою. А втім, депутата Київради та інших фігурантів викрили під час отримання 1,26 мільйона гривень хабаря.

Суд відправив Трубіцина до СІЗО, щоправда, з можливістю внесення застави, і 16 лютого стало відомо, що заставу за нього все-таки внесли — понад 14 мільйонів гривень. Згодом слідчий суддя двічі зменшував розмір застави, а частину грошей повернули заставодавцю. 

Як стало відомо, 13 травня Трубіцин виїхав з України та не виходив на зв’язок. Прокуратура подала клопотання про міжнародний розшук Трубіцина, оскільки він не з’являвся на судове засідання, а його адвокати також не могли повідомити про місцеперебування обвинуваченого.

Розслідувачі проєкту «Схеми» з’ясували, що Трубіцин виїхав за кордон у напрямку Польщі завдяки листу від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова. А пізніше стало відомо, що Буданова просили сприяти виїзду Трубіцина в Силах спеціальних операцій Збройних сил України.

У ССО ЗСУ розповіли, що Трубіцина та ще чотирьох осіб відправляли як волонтерів благодійного фонду «Рідна Оболонь» для забезпечення ССО «спеціальним обладнанням». У ССО додали, що «вкрай негативно» ставляться до того, що Трубіцин «скористався таким приводом під час війни у своїх особистих цілях і не повернувся до України задля виконання процесуальних обовʼязків у суді».

Прокуратура повідомила: щойно Трубіцина затримають, вона вимагатиме обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а всю внесену за нього заставу — звернути в дохід держави.

Великий Київ у Google News

підписатися