День тиші сьогодні: що дозволено, а що – ні

09:23 24.10.2020

У неділю, 25 жовтня, українці обиратимуть місцеві органи влади, а у переддень виборів, 24 жовтня, наступає день тиші. Що дозволено сьогодні, а що – ні, нагадує “Великий Київ”.

День тиші сьогодні: що дозволено, а що – ні

Що таке день тиші?

День тиші означає повну заборону на передвиборчу агітацію. Згідно зі ст. 45 закону “Місцеві вибори”, заборона починає діяти о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Це потрібно, щоб виборець міг спокійно подумати, за кого він хоче проголосувати, і прийняти зважене рішення. 

У день тиші заборонено

  • проводити концерти, спектаклі та інші заходи за участю кандидатів або в їх підтримку;
  • поширювати агітаційні матеріали;
  • встановлювати агітаційні намети;
  • поширювати екстремістські матеріали та заклики до насильницького повалення влади;
  • публічно закликати кандидатами голосувати за або проти партій.
  • засоби масової інформації не можуть розміщувати політичну рекламу, виступи, інтерв’ю, фільми, програми про кандидатів в народні депутати. Такі ж вимоги і до носіїв зовнішньої реклами.

Увага! У день тиші можна розповсюджувати інформацію, що стосується безпосередньо самих виборів: роз’яснення законодавства, порядку голосування та інше.

Правила діють до закриття виборчих дільниць у день голосування. За порушення передбачена адміністративна відповідальність.

Яке покарання передбачено у разі порушення заборон?

За агітацію в день тиші або в день виборів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 850 грн до 1360 грн для посадових осіб та від 510 грн до 850 грн для інших громадян.

Що робити у разі виявлення порушень?

Якщо ви стали свідком порушень виборчого законодавства потрібно негайно інформувати про це поліцію.

Читайте також: Дезінфектори, маски, поліція та вибухотехніки. Виборчі дільниці Києва готові до голосування

Як повідомлялось, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою. Київська міська виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на вибори депутатів Київради та міського голови столиці. Також ЦВК опублікувала відеороз’яснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень.

Нагадаємо, на виборчих дільницях вперше розмістять плакати з QR-кодом для людей з порушенням зору і слуху. Люди без масок та з ознаками ГРВІ голосуватимуть за окремим сценарієм.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...