Де, як і коли роблять ПЛР-тестування у столиці

14:25 15.04

У Києві зробили вже понад 4 тисячі ПЛР-тестів. Їх досліджують у 3 установах: Олександрівській лікарні, Міській лікарні № 4 та Києвському міському лабораторному центрі МОЗ України. Забір зразків на тестування відбувається за певних умов.

Де, як і коли роблять ПЛР-тестування у столиці

Про це мер столиці Віталій Кличко повідомив під час онлайн-пресконференції, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

За його словами, тестування полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на Covid-19 роблять тільки тим, у кого є симптоми хвороби, або тим, хто мав контакт із хворим, нещодавно повернувся з-за кордону чи контактував із такими людьми.

Лабораторно досліджують ПЛР тести в Києві в трьох установах. Це: Олександрівська лікарня, міська лікарня номер 4 та «Київський міський лабораторний центр МОЗ України». ПЛР тестів у столиці зробили вже понад 4 тисячі. І ми постійно купуємо необхідні реагенти та самі тести. В основному – виробництва Китаю та Південної Кореї. Зараз в місті ще є запас ПЛР тестів. Їх близько тисячі. І вже сьогодні ми очікуємо на чергову партію цих тестів”, – уточнив мер.

Він зазначив, що спочатку лікарі, за допомогою тестів на інші види вірусу, виключають захворювання на них. Якщо не підтверджено іншого вірусного захворювання, тоді матеріал передають для тестування на коронавірусну інфекцію. Саме такий алгоритм рекомендує ВООЗ.

Хочу нагадати, що ПЛР вважають точним аналізом, оскільки він фіксує присутність самого вірусу. Зразок матеріалу для цього тестування беруть зі слизової носа людини. Метод дозволяє виявити вірус навіть якщо в пробі знаходиться всього одна-єдина молекула його геному. Тому роблять такі тести тільки в лабораторіях, де є всі необхідні реагенти та обладнання”, – підкреслив Віталій Кличко.

загрузка...

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, в Україні збільшилась кількість тестувань на коронавірус на добу. Якщо раніше щоденно тестували 1 тис. осіб, то тепер – від 2,5 до 3 тис. осіб. Крім того, стали тестувать всіх пацієнтів із запаленням легень.

Як повідомлялось, експрестести на коронавірус будуть продавати в аптеках.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...