ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому та його “ручному” судді

14:23 19.01

Слідчі Державного Бюро Розслідувань повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його Голови. Правоохоронці підозрюють, що тимчасово відсторонений Голова КСУ Тупицький перетворив секретаріат Конституційного суду на власну “юридичну фірму”, яка допомагає високопосадовцю уникнути розслідування.

ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому та його “ручному” судді

Про це йдеться у дописі на Facebook-сторінці Державного Бюро Розслідувань.

Детективи звинувачують обох високопосадовців у нехтуванні вимогами Конституції та положеннями Кримінального кодексу України, оскільки Тупицький активно перешкоджає розслідуванню руками секретаріату КСУ.

Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його Голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для Голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні”, – пояснюють в Бюро.

Більше того, Голова КСУ продовжує відвідувати робоче місце після того, як слідчі повідомили йому про підозру. Посадовець вперто імітує її невручення, а отже й ненабуття статусу підозрюваного

Нагадаємо, наприкінці грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення від посади скандального судді КСУ Олександра Тупицького.

Як наслідок підозрюваний строком на два місяці втратив право виконувати обов’язки судді Конституційного Суду та його Голови. 

Іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади судді КСУ й одночасно його Голови, неможливо запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні – співробітників КСУ, перешкоджання наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо“, – вважають детективи ДБР.

Враховуючи суспільний резонанс щодо кримінального провадження, судді Конституційного Суду України та його Голові повідомлено про підозру ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

Крім того, правоохоронцями вживаються вичерпні заходи для того, аби тимчасово відсторонений голова КСУ не мав права виконувати свої повноваження та перебувати в приміщенні даного суду.

До слова, сьогодні Тупицький вже намагався увійти до свого робочого кабінету, але охоронці не пропустили його у приміщення суду. КСУ відмовляються виконувати указ президента, заявивши, що рішення про відсторонення Олександра Тупицького є юридично нікчемним і не підлягає виконанню.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...