Про це мер Києва Віталій Кличко розповів під час серпневої конференції освітян, що відбулася в Києві.
Він назвав серйозним і відповідальним рішення відкрити школи та садочки в складних умовах воєнного стану та розпочати в них новий навчальний рік, адже, за його словами, безпека і життя дітей – це найголовніше.
Мер Києва подякував освітянам столиці, які з перших днів широкомасштабного варварського вторгнення росії показали свою сміливість і відданість професії. Кожен зайняв свою лінію оборони. Хтось пішов воювати, інші – залишились на своїх постах заради дітей. Щоб допомагати, навчати, щоб діти могли завершити навчальний рік. 20 відсотків освітян виїхали з Києва, але навіть віддалено підтримували освітній процес, працювали онлайн.
Я хочу нагадати, що і два попередніх роки були непростими для освітнього процесу – через пандемію коронавірусу. Та все ж війна стала найбільшим випробуванням для кожного з нас. І навіть в умовах воєнного стану ми продовжуємо вкладати кошти в освіту за тими напрямами, які є нагальними. Це ремонт та облаштування укриттів, протипожежні заходи, підготовка до осінньо-зимового періоду та підготовка до нового навчального року“, – наголосив Віталій Кличко.
Він зазначив, що задля безпеки дітей та вчителів у школах та садках міста здійснили моніторинг укриттів та приміщень понад 1 тисячі закладів освіти – щодо можливості їх використання як найпростіших укриттів та склали акти оцінки цих приміщень. На сьогодні обстежили 100% закладів освіти та склали акти оцінки 67% укриттів при закладах освіти.
Ще раз наголошую – облаштування укриттів у наших школах та садках – це найголовніше питання в підготовці навчальних закладів. Бо йдеться про життя та здоров’я наших дітей. Тому прошу серйозно поставитися до цього питання“, – підкреслив Віталій Кличко.
У столиці для очного навчання дітей відкриють тільки ті школи, де облаштовані найпростіші укриття. Заклади ж, в яких і поруч з якими немає укриттів, працюватимуть в онлайн-форматі.
Читайте також: Скільки столичних шкіл можуть приймати дітей з 1 вересня
Нагадаємо, батьки столичних школярів можуть обрати офлайн чи онлайн-навчання своїх дітей.
Як повідомляв “ВК”, раніше у КМДА заявили, що 70% киян підтримують очне навчання своїх дітей у школах.