Цвітуть стіни та капає зі стелі: окупанти понищили дах школи в Великій Димерці, де навчаються близько 2 тисяч учнів

Автор: Оксана Тупальська
16:27 06.04.2023

Вчителям та батькам не вдається власними силами відновити дах школи у Великій Димерці на Київщині, який поруйнували російські окупанти. Навесні минулого року вороги вдерлися до населеного пункту та оселилися у приміщенні навчального закладу. Діри в покрівлі, що виникли внаслідок влучання снарядів та під дією вибухової хвилі під час обстрілів, жителям деокупованого смт не вдалося залатати досі.

Цвітуть стіни та капає зі стелі: окупанти понищили дах школи в Великій Димерці, де навчаються близько 2 тисяч учнів
оренда квартири Київ

«Сьогодні у нас велика проблема – у нас дуже тече дах. На третьому поверсі не можемо почати ефективне нормальне навчання. Внаслідок опадів дах протікає, вода тече по стінах та спричиняє утворення та розмноження масової плісняви, що дуже шкідливо для здоров‘я та благополуччя діток», – розповідає директор Великодимерського ліцею Тетяна Філіпова кореспонденту “Великого Києва”.

Нині в закладі навчаються діти одразу із двох шкіл – 1500 учнів з Великодимерського ліцею та 250 старшокласників із сусіднього села Богданівка, де школу зруйнували вщент.

У Великій Димерці чимало родин змушені відновлювати вікна та стіни у власних домах – бо близько 100 житлових будинків зруйновано повністю, 176 осель отримали часткові пошкодження. Відтак, діти на ремонт навчального закладу змушені чекати.

Росіяни під час окупації зайшли в приміщення школи, покрали ноутбуки та проектори, які були у класах, поламали двері класних кімнат, пострілами побили вікна, пошкодили стіни. Після деокупації в приміщенні вдалося замінити двері коштом міжнародної підтримки від організації Save the children, місцева влада дала два нові шкільні автобуси, якими довозять дітей з околиць, колективу вдалося поставити нові вікна.

На роботу повернулися усі педагоги, які працювали до повномасштабного вторгнення.

На відновлення покрівлі навчальний заклад, що вже рік намагається подолати матеріальні втрати війни, відкрив рахунок для збору коштів. Реквізити за посиланням.

Нагадаємо, «ВК» розповідав про родину в Великій Димерці, яка була змушена втікати з окупованого селища, а внаслідок обстрілів втратила дім – він згорів після влучання.

Великий Київ у Google News

підписатися