Цьогоріч очікуються люті пожежі в Чорнобильських лісах: як запобігти катастрофі

Автор: Любава Лисичкіна
23:43 25.05.2022

Екологи нагадують, що російські окупанти окупували територію зони відчуження більш ніж на місяць. Їм вистачило часу вкрасти або знищити все цінне.

Як зазначають у Українській Природоохоронна Група – UNCG, у 2020 році в Чорнобильській зоні горіло щонайменше 50 тисяч гектарів лісів. Тоді Київ та інші населені пункти сповна надихалися димом. Так-от, порівнюючи з цьогорічними прогнозами пожежі 2020-го можуть здатися квіточками.
Екологи нагадують, що російські окупанти окупували територію зони відчуження більш ніж на місяць. Їм вистачило часу вкрасти або знищити все цінне. Пожежна техніка не стала винятком. З-понад 70 машин, якими раніше гасили пожежі в зоні, залишилося менше десяти. Наявної в Чорнобилі пожежної техніки не вистачало й до війни. Нині ситуація ще гірша.
На додачу до всіх сприятливих пожежам факторів (зокрема, палів трави) додалися ще й міни з розтяжками. У густо замінованій зоні тварини стають жертвами вибухових пасток, а самі вибухи призводять до нових загорянь.
“Цьогоріч у березні вже горіло понад сім тисяч гектарів чорнобильских лісів, але дощі не дали пожежі поширитися. Незабаром літо – небезпека лише зрростатиме”, – акцентують увагу екологи.
І наголошують, що без додаткової протипожежної техніки загоряння в чорнобильских лісах можуть перевершити найбільш песимістичні очікування. Наслідки жахливі: від купи радіонуклідів в атмосфері до загрози сховищам відпрацьованого ядерного палива чи радіоактивних відходів.
“Звісно, держава навряд закупить техніку для Чорнобильського біосферного заповідника. Вірогідніше, що вдасться знайти її в країнах, що допомагають Україні. Але для цього потрібно дуууже активно ворушитися вже зараз. Передусім українській владі. Та й громадськості також”, – говорять екоактивісти.

Останні новини