Ціни продовжать стрибати: експерти про молочку і капусту

Автор: Любава Лисичкіна
15:22 04.02

Варто додати, що вартість овочів зростає з кожним місяцем починаючи з вересня 2023 року.

Ціни продовжать стрибати: експерти про молочку і капусту Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як  свідчать результати моніторингу Асоціації виробників молока (АВМ), протягом січня 2024 року в Україніздорожчала переважна більшість молочних продуктів.  

Так, здорожчали кефір жирністю 2,5%, сметана жирністю 15%, сир кисломолочний жирністю 9%, вершкове масло жирністю від 72,5% до 73%.

Водночас здешевіли молоко пастеризоване, йогурт питний, сир “Маасдам” вітчизняного виробництва і майже не змінилися ціни на йогурт ложковий та сир “Голандський” порівняно з груднем 2023 року.

“Вірогідно подальше підвищення цін на кисломолочну продукцію, тверді та напівтверді сири, вершкове масло, оскільки проблема дефіциту молока-сировини в Україні нікуди не зникла. Незважаючи на те, що 2023 року молочно-товарні ферми вийшли за обсягами надоїв на довоєнні рівні, їх потужності все одно не вистачає щоби компенсувати різке скорочення виробництва молока в господарствах населення”, — додали в Асоціації.

В той же час, вартість капусти безперервно зростає з кожним місяцем уже понад півроку.

Так, вартість молодої капусти у лютому становить 47,50 гривні за кілограм. Зазначимо, що місяцем раніше цей овоч продавали у магазинах по 39,01. Таким чином, різниця в ціні з січня до лютого склала 7,99 гривні.

Варто додати, що вартість овочів зростає з кожним місяцем починаючи з вересня 2023 року. Значний стрибок у ціні стався у грудні. Тоді капуста подорожчала з 22,80 до 36,39 гривні.

До речі, у лютому подорожчала білокачанна капуста. Різниця в ціні з січня до лютого склала 32 копійки. Наразі овоч продають по 15,32.

До слова, “ВК” писав про те, що гречка стане дешевше, а от “Житній” може зрости до 40 грн: якими будуть ціни у наступному році.

Великий Київ у Google News

підписатися