Про це йшлося в сюжеті телеканалу “Київ”.
Як розповів виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, Україна із 2017-го року скоротила посіви гречки на половину і до 24-го лютого, ми на 50% залежали від росії.
І це ознака їхньої «спецоперації», яка почалася ще з 2017-го. Вони почали етап гібридної війни саме з галузі гречкосіїв. Агресивною політикою росіяни за останні роки довели до того, що ми майже в 10 разів зменшили виробництво гречки. От минулого року Україна імпортувала 21 700 тонн гречки. З них близько 13 000 тонн ввезли з росії та білорусі“, – пояснює експерт.
Звісно ж, після 24 лютого постачання гречки із країн-агресорок припинилися. Відповідно, запаси цієї культури в Україні почали закінчуватися. Тому й підскочила ціна. І порівняно з початком року вона виросла приблизно вдвічі.
Але скоро ситуація зміниться, бо цьогоріч аграрії насіяли значно більше гречки, ніж минулого. А це близько 120 тисяч гектарів замість 70 тисяч.
Цього року врожай гречки буде достатній, порівняно з іншими культурами. Адже для гречки були сприятливі умови, аби вона виросла. Тому зараз ціни впали із 40 тис. грн весною до 20 тис. грн за тонну для нас, як виробників“, – каже фермер Михайло.
Як наслідок ціна впаде і в роздробі. Очікується, що ціна на зернно складе приблизно 20 000-25 000 за тонну. Тобто крупа в магазинах коштуватиме 55-60 грн. Тож в половину ціна на гречку буде зменшена. А зниження відчутні будуть в магазинах з середини вересня.
Урожай гречки збиратимуть вже в найближчі тижні. І він має повністю забезпечити потреби всієї України.
Читайте також: В Обухові в одному із магазинів зафіксували рекордну ціну на гречку
Нагадаємо, на початку липня уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки сорту Собо, щоб наша країна могла подолати дефіцит гречки в поточному році.