Дефіциту не буде: уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки

Автор: Галина Ворона
17:55 05.07

Уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки сорту Собо. Цей проєкт спрямований на подолання дефіциту гречки в поточному році.

Дефіциту не буде: уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Зазначається, що насіння буде доставлено фермерам Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей.

«Отримавши це насіння гречки, ми можемо підтримати фермерів, щоб вони засіяли близько 2 500 гектарів на заході та в центрі України. Враховуючи спеціалізацію, досвід господарств і якість насіння, урожайність з цієї площі становитиме не менше 2 центнерів з гектара, або 5 000 тонн зерна гречки (3 000 тонн обробленої гречаної крупи)”, – пояснив голова Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський.

За його словами, основною умовою участі фермерів у програмі розподілу насіння є подальша передача врожаю з отриманого насіння за фіксованою ціною спеціалізованим переробникам зерна гречки, таким як Сквирський та Білоцерківський комбінати хлібопродуктів.

У свою чергу, виробники зерна мають передавати перероблену крупу за фіксованою ціною державним та соціальним установам для використання у гуманітарних цілях.

Читайте також: Стає дефіцитом в Україні. Експерти попереджають про здорожчання гречки

Нагадаємо, посівна кампанія на Київщині завершилася: які результати.

Великий Київ у Google News

підписатися