“Це частина мого Всесвіту”. Київ під проливним дощем попрощався з Дмитром Капрановим

Автор: Галина Ворона
13:44 18.04

В четвер, 18 квітня, кияни провели в останню путь письменника, публіциста, видавця, громадського діяча Дмитра Капранова. Він відомий за літературним дуетом зі своїм братом “Брати Капранови”.

“Це частина мого Всесвіту”. Київ під проливним дощем попрощався з Дмитром Капрановим
Світлодіодне освітлення

Холодного дощового дня Дмитра Капранова відспівали у Михайлівському Золотоверхому соборі.

Попрощатися з ним прийшли колеги по цеху, друзі, родичі та шанувальники.

Як повідомляє “РБК-Україна”, віддати шану громадському діячеві прийшли експрезидент Петро Порошенко, письменник Василь Шкляр, народний артист України та новий очільник театру Франка Євген Ніщук, актор та військовий Ахтем Сеїтаблаєв, співак Олег Скрипка, історик Оксана Космина та багато військових.

Поховають Дмитра Капранова на Байковому кладовищі у цей же день.

Після після завершення церемонії присутні провели письменника у вічну подорож аплодисментами.

Раптова смерть Дмитра Капранова вразила українців. У соцмережах вони діляться спогадами про нього.

Андрій Іллєнко: “У Києві 2000-х українська книжка була рідкісним явищем. За цікавим треба було їхати на Петрівку, де майже все було російською. Оце “майже” забезпечувалося значною мірою братами Капрановими та їхнім видавництвом “Зелений пес”.

Громовиця Бердник: “Брати Капранови були моїми першими видавцями. Кілька інших видавців мій рукопис відхилили (кому цікаві якісь гуцульські забобони?та хто знає про тих мольфарів?). Капранови теж сказали та хто знає про тих мольфарів?, але ризикнули.

Антон Санченко:Брати були моторчиком українізації нашого книжкового ринку: сайти, видавництво, акції проти закриття книгарень, за скасування ПДВ на книжки, історичний ютуб-канал. Вони часто були першими, тому що нічого ще не було, а воно мало бути.

Сашко Лірник: “Брати Капранови – це частина мого Всесвіту. Мені настільки гірко, що не годен зараз навіть підібрати слова… Для мене Україна – це вони”. 

Володимир В’ятрович: “Завдяки таким як він українська книга вижила у найважчі часи і нині перемагає в Україні”.

Наталка Позняк: “Їх завжди було двоє. І, мабуть, лише найближчі знали достеменно, хто з них Дмитро, а хто Віталій. Для загалу вони були Брати Капранови – видавці, музиканти, письменники, блогери, організатори десятків різноманітних імпрез і учасники сотень інших.
Вони були перпетуум мобіле українського життя у часи найбільшого спротиву і безнадії. Вони були не тільки і не стільки митцями, скільки популяризаторами, і їхній зелений запорожець став символом того, що із будь-якої безнадійної ситуації завжди є вихід. Їх любили і хейтили, але їх неможливо було не помічати.

Сьогодні серце Дмитра зупинилося. Поки що важко зрозуміти це і прийняти навіть на фоні десятків смертей, які за ці роки поповнили “особистий цвинтар” кожного. Але глибина провалля, що називається “більше ніколи не буде так, як раніше”, з кожною такою втратою стає все чорнішою і невідворотнішою”. 

Петро Порошенко:Тяжка втрата для України. Раптово помер письменник та популяризатор української історії Дмитро Капранов.
Він разом з Віталієм розумів важливість нашої культури та історії. Говорив про неї, коли інші мовчали. Продовжував справу кількох поколінь української інтелігенції. Завжди говорив правду, хоч би якою різкою вона була. Дмитро відстоював Україну не тільки інформаційно та публічно, а й робив це на ділі – під час Революції Гідності. А на початку повномасштабного вторгнення ухвалив рішення мобілізуватися до лав ЗСУ та захищав Київ від російської навали”.

Читайте також: Брати-близнюки Капранови показали фото з весілля з сестрами-близнючками

Нагадаємо, Дмитро Капранов несподівано помер на 57-му році життя вчора вранці, ймовірно, через проблеми із серцем.

Дмитро та Віталій відомі як брати Капранови. У 2000 році заснували власне видавництво “Зелений пес”. Є авторами романів “Рута” (2020), “Паперові солдати” (2019), “Забудь-річка” (2016), “Щоденник моєї секретарки” (2011), “Кобзар 2000” (2001).

2019 року брати Капранови створили свій YouTube-канал “імені Т. Г. Шевченка”, на якому розповідають про історію України.

З 24 лютого 2022 року, з початку російського вторгнення в Україну, брати Капранови захищали Київ в лавах полку “Азов”.

Великий Київ у Google News

підписатися