Помер публіцист і громадський діяч Дмитро Капранов

Автор: Галина Ворона
14:31 16.04

На 57-му році життя несподівано помер український письменник, видавець, публіцист, громадський діяч, блогер Дмитро Капранов, один із учасників творчого тандему, відомого як Брати Капранови.

Помер публіцист і громадський діяч Дмитро Капранов
Світлодіодне освітлення

Про смерть брата-близнюка повідомив Віталій Капранов на спільній сторінці у соцмережах.

Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте”, – зазначив він.

Брати Капранови народилися 24 липня 1967 року в Дубоссарах, нині Молдова. Мають старшого брата Сергія.

Дитинство минуло в Очакові Миколаївської області, там же у 1984 році вони закінчили середню школу. Української мови у школі не вивчали. Окрім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи.

Вищу освіту здобували в Уральському політехнічному інституті (Свердловськ, РФ) та Московському енергетичному інституті за фахом “Технічна кібернетика”.

1988 року одружилися з сестрами-близнючками (нині вони є власницями туристичної фірми) та переїхали до Москви. Мають синів та доньку. Працювали у фармацевтичному та виноробному бізнесі.

Дмитро та Віталій відомі серед письменницької та книговидавничої спільноти як брати Капранови. У 2000 році заснували власне видавництво “Зелений пес”. Є авторами романів “Рута” (2020), “Паперові солдати” (2019), “Забудь-річка” (2016), “Щоденник моєї секретарки” (2011), “Кобзар 2000” (2001).

2019 року брати Капранови створили свій YouTube-канал “імені Т. Г. Шевченка”, на якому розповідають про історію України.

З 24 лютого 2022 року, з початку російського вторгнення в Україну, брати Капранови захищали Київ в лавах полку “Азов”.

Згодом стало відомо, що Дмитра відспівають у четвер, 18 квітня, об 11-00 у Михайлівському соборі, а поховають на Байковому кладовищі.

Читайте також: Брати-близнюки Капранови показали фото з весілля з сестрами-близнючками

Нагадаємо, нещодавно поніс важку втрату музей “Київська картинна галерея”: помер Володимир Радченко.

Великий Київ у Google News

підписатися