“COVID-аферист” обдурив українців майже на 2 млн грн. Тепер може сісти на 8 років

18:22 22.01

У Києві судитимуть зловмисника, який в період гострого дефіциту засобів індивідуального захисту “наторгував” неіснуючими масками на 1,7 млн грн.

“COVID-аферист” обдурив українців майже на 2 млн грн. Тепер може сісти на 8 років

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Так, на початку пандемії коронавірусу (лютий 2020 року) чоловік розмістив в мережі оголошення про продаж захисних медичних масок за привабливою ціною. 

Для цього він заздалегідь оформив на підставну особу товариство, від імені якого підписував договори з потерпілими.

Однак після того, як покупці сплачували повну вартість товару, зловмисник просто брав кошти за нові замовлення, а старі відправляти навіть не збирався.

За два місяці такої діяльності шахрай обшукав 62 потерпілих на загальну суму понад 1,7 млн грн. Серед постраждалих – комунальні підприємства, лікувально-реабілітаційні центри, профспілкові організації, благодійні фонди, центри медико-санітарної допомоги, фізичні та юридичні особи.

Наразі прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно киянина за ч. 3 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене у великих розмірах). За таку аферу зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

А тим часом киянин подав до суду на КМДА, поскаржившись, що місто не забезпечило його медичними масками на період карантину. Суд прийняв цю справу до розгляду “за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін”.

Читайте також: Карантин, день 311. Чому українцям ще довго доведеться носити маски

Великий Київ у Google News

підписатися