Про насичене судовими засіданнями 19 вересня щодо столичної землі та ділянок під Києвом повідомляють екологи та депутати Київради. Вони закликають небайдужих киян прийти на засідання аби надати справі максимального суспільного розголосу та не допустити передачу цінних земель під забудову.
Також, на сайті судів вже викладений розклад проведення засідань.
- Розгляд по суті справи щодо земель парку “Голосіївський”, зокрема Біличанського лісу. Влада селища Коцюбинське з 2008 року намагається забрати та забудувати понад 3 000 га лісу, який наразі є Національним парком і який обслуговує НПП “Голосіївський”. Київська міська рада просить суд визнати протиправним та нечинним рішення про передачу землі.
Селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш представляє партію “Слуга народу” і він був одним з тих, хто під час дерибану при Черновецькому отримав ділянку у Біличанському лісі. Тоді Даніш був помічником нардепа-ексрегіонала Петра Мельника.
“У 2020 році завдяки тому, що Олександр Дубінський віддав франшизу партії влади місцевим забудовникам, таким як ексмер Ірпеня Володимир Карплюк, селищний голова Даніш тепер представляє СН і намагається завершити те, що почали його попередники колеги-регіонали – додерибанити ліс, який є лінією оборони міста Києва…”, – зазначила журналістка та ексголовред сайту Руху “Чесно” Ірина Федорів.
Позов Київради наразі підтримує прокуратура Київщини, Міністерство екології, Національний природний парк “Голосіївський”, КП Святошинське лісопаркове господарство.
Засідання заплановане на 11:00 у Шостому апеляційному адміністративному суді Києва, зала 2 (вул. Князів Острозьких 8).
Читайте також: Незаконно роздані ділянки Біличанського лісу слід повернути до комунальної власності Києва – Володимир Бондаренко
- Засідання щодо ділянки у 16, 0136 га (кадастровий номер 8000000000:79:107:0002) біля Музею “Пирогово”, яке хоче повернути собі ТОВ Агрокомбінат “Хотівський” – планує збудувати 12 багатоповерхівок.
Землі Київрада надала ТОВ Агрокомбінат “Хотівський” у часи керівництва столицею Черновецьким – у 2004 році.
Ця справа розглядається після повернення із Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду. Тоді судді частково задовольнили касаційну скаргу Генеральної прокуратури: скасували постанову Північного апеляційного господарського суду, яка була на користь забудовника ТОВ Агрокомбінату “Хотівський”. А справу судді передали на новий розгляд до Північного апеляційного господарського суду.
Інтереси держави та Київради захищає Офіс Генерального прокурора.
Засідання відбудеться о 12:45 у Північному апеляційному господарському суді Києва (вул. Шолуденка, 1-А, зала № 16).
Читайте також: Суд повернув громаді Києва ще 24 га землі біля Музею “Пирогово”
- Розгляд справи по суті щодо унікального природного об’єкта Києва – Галерного острова, де влітку відпочиває маса киян. Забудовник ТОВ “Галерна затока” просить суд визнати дійсним договір оренди чотирьох земельних ділянок на Галерному півострові в урочищі Покол.
Рішення про надання в оренду під забудову земель було прийнято Київрадою в епоху мера Черновецького – у 2007 році.
Еколог та журналіст Михайло Погребиський зазначав, що Галерний – це не просто шикарна природа, озеленена й рекреаційна зона згідно з чинним Генпланом Києва – це купа червонокнижних видів, середовище яких не можна знищувати згідно з законом про Червону книгу України. І нарешті – це ще й фактично землі водного фонду (з відповідним набором флори, фауни) та прибережно-захисні смуги.
Інтереси держави у суді захищає Київська міська прокуратура.
Засідання заплановане на 16:30 у Господарському суді міста Києва, зала № 20 (вул. Богдана Хмельницького, 44-Б).
Крім того, Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) почав судитися із забудовниками та Київрадою за захист Галерного острова.
Читайте також: Захистити Галерний від забудови: кияни підтримали петицію про створення “Лісу орхідей”
Нагадаємо, директор Київського еколого-культурного центру (КЕЦ) Володимир Борейко розповідав, що представники КЕЦ та депутат Київради розробили проєкт рішення Київради про створення на “Галерному острові” пам’ятки природи “Ліс орхідей”.
Однак у січні 2023 року забудовник “Галерна затока” звернувся до Київради з проханням не приймати рішення про створення пам’ятника природи “Ліс орхідей”, оскільки планує будувати розважальний комплекс та будинки. Тоді депутат Київради від “УДАРу” заблокував створення “Лісу орхідей”.
Як повідомляв “ВК”, тема зазіхання забудовників на землі біля Національного музею в Пирогові в зоні особливої уваги громадськості після журналістського розслідування, коли стало відомо, що величезні масиви земель навколо музею в Пирогові має намір забудувати будівельна мафія.
Тоді були оприлюднені так звані понятійні угоди, вилучені працівниками СБУ із ноутбука “смотрящего” за Києвом Дениса Комарницького (соратник ексмера Києва Леоніда Черновецького, наразі його пов’язують з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та нардепом від “слуг” Миколою Тищенком). Ці угоди не мають жодної юридичної сили, проте їхня вага визначається авторитетністю людей, що їх завізували.