Нещодавно фасад Гостиного двору із пустими віконницями заховали за захисною сіткою, тож будівля із 200-річною історією не має псувати настрою гостям своїм плачевним виглядом.
А останній день 2021-го подарував надію на відновлення – у Гостиному дворі розпочались протиаварійні та консерваційні роботи для збереження пам’ятки. Будівлю мають почистити та накрити армованою плівкою, щоб захистити від вологи.
Що далі чекає на Гостиний двір? Його реставрують з урахуванням концепції, яку наразі розробляють за участі реставраторів, архітекторів, урбаністів, істориків, культурних менеджерів, громадськості, а також представників державної та міської влади, а також киян та жителів Подолу.
Маємо надію, що наступного Нового року це вже не буде похмурий велетень-одинак, який цурається людських втіх і радощів.
Читайте також: В мережі оприлюднили фото Гостиного двору 50-річної давнини
Як повідомлялось, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012 дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.
Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.
Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.
Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху.