Чотири професори провідних університетів світу читатимуть лекції для студентів столичного вузу

Автор: Любава Лисичкіна
23:37 01.09.2022

Двоє з професорів – це Філдсівські лавреати. Всі науковці підтримують Україну із першого дня повномасштабної війни, долучаються до волонтерських ініціатив, опікуються українськими біженцями в США.

Чотири професори провідних університетів світу  читатимуть лекції для студентів столичного вузу

Як зазначається, мова йде про студентів Механіко-математичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка та лекції в режимі онлайн, які вони слухатимуть у першому семестрі.

Суперлекторами є Роман Вершинін, Марина Вязовська, Павло Етінгоф, Юхим Зельманов. Вчені об’єдналися у своєму бажанні допомогти в тому, що вміють найкраще – виховувати майбутню еліту математики.

Отже:

 Марина Вязовська, завідувачка кафедри теорії чисел, професорка Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) у Швейцарії, випускниця мех-мату КНУ.

У 2022 році Марина Вязовська за свій розв’язок задачі пакування куль 8-вимірному просторі отримала одну з найпрестижніших у світі математики нагород – Медаль Філдса. Вона стала лише другою жінкою після Мар’ям Мірзахані і другою з українських математиків після Володимира Дрінфельда удостоєною цією медаллю. Вчена читатиме дисципліну «Дискретна математика» для студентів 1 курсу.

Юхим Зельманов, відомий професор Каліфорнійського університету м. Сан-Дієго, США, почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри алгебри і комп’ютерної математики механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1994 році нагороджений Філдсівською премією за розв’язання ослабленої проблеми Бернсайда. Філдсівська премія є аналогом Нобелівської премії для математиків. Він читатиме дисципліну «Лінійна алгебра» для студентів 1 курсу

Павло Етінгоф, професор MIT (Массачусетський технологічний інститут, США). Навчався на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Запрошений спікер Міжнародного конгресу математиків. Працював в Математичному інституті Клея, Єльському та Гарвардському університетах. Нині – професор MIT. Основні наукові здобутки в області теорії зображень та квантових груп. Вчений читатиме дисципліну «Математичний аналіз» для студентів 1 курсу

Роман Вершинін, професор математики в Університеті Каліфорнія, Ірвайн, США, співдиректор Центру Алгоритмів, Комбінаторики і Оптимізації. Отримав визначну Міжнародну нагороду Асоціації американських видавців PROSE Award for Excellence in Physical Sciences & Mathematics за книгу “High dimensional probability. An introduction with applications in Data Science”. Вершинін читатиме дисципліну «High-dimensional probability and mathematical data science (Високорозмірна ймовірність та аналіз даних)» для студентів 3 курсу.

До слова, Червоний корпус університету Шевченка став торговельною маркою.

Великий Київ у Google News

підписатися