Чому радіти чистому повітрю в Києві рано? Три найбільші еко-проблеми столиці

14:21 27.04.2020

Нехай Київ уже не оповитий смогом, але радіти все ще рано. Проблеми із навколишнім середовищем у Києві пов’язані не лише з пожежами, а й із більш довгостроковими проблемами, як, наприклад, утилізація побутових відходів, забрудення водних об’єктів та вихлопні гази від величезної кількості машин.

Чому радіти чистому повітрю в Києві рано? Три найбільші еко-проблеми столиці
Світлодіодне освітлення

Про проблеми з навколишнім середовищем у столиці говорила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в програмі «Карантин», що виходить на телеканалі «Київ».

IQAir – продавці повітря?

Екологиня відзначила, що індекс забруднення повітря QIAir, згідно з яким минулого тижня на кілька днів Київ виявився найбільш забрудненим містом планети, не істина в останній інстанції, адже цей індекс обчислює компанія, що займається виробництвом обладнання для очищення. 

Краще спиратися на дослідження фахівців і моніторинги. 

Втім, вони також згодні з тим, що в столиці дуже серйозні проблеми з екологічною ситуацією, і пов’язані вони не лише з наслідками пожеж. 

«В останні роки постійно скорочується площа зелених насаджень в Києві. В цей складний період вони могли б стати порятунком. Не дарма, парки називають зеленими легенями міст. До того ж у нас було загоряння в Голосіївському лісі, нашому природному заповіднику»,

 – розповіла Тетяна Тимочко.

Утилізація побутових відходів

Нещодавно Всеукраїнська екологічна ліга провела інспекцію контейнерів для сміття в густонаселених спальних районах міста. На вихідні в деяких місцях побутові відходи мешканців взагалі не вивозилися. 

Все це ще навіть більше погіршується тим, що кияни перестали платити за вивезення побутових відходів.

Крім того, в сміттєвих баках зараз повно використаних захисних масок і рукавичок, які, імовірно, використовувалися при контакті з зараженими коронавірусом. Все це без будь-якої спецутілізації потраплятиме на звалища.

І півбіди, якщо маски та рукавички будуть у баках. Але вони також дедалі частіше викидаються просто в навколишнє середовище. 

Читайте також: Небо очистилось, но не земля. Как пандемия засоряет планету

Забруднення водних об’єктів…

…і зокрема Дніпра. 

«Дуже правильно, що під час задимлення, в мерії вирішили поливати вулиці. Але не забуваємо, що все це також потрапляє в стоки. Залишки миючих засобів після дезінфекції, використання яких сьогодні зросла в багато разів, все це також забруднює Дніпро»,

 – вважає екологиня. 

Крім того, на вулицях Києва все ще дуже багато машин, тому на зменшення кількості вихлопних газів теж розраховувати не доводиться.

 

Великий Київ у Google News

підписатися