Чаєм в хуртовину не зігрітися: хто у Києві досі залишається без теплопостачання

Автор: Оксана Тупальська
15:11 28.11.2023

Централізоване теплопостачання у столиці у більшості будинків увімкнули понад місяць тому – у жовтні. Містяни уже навіть встигли заплатити тариф за тепло відповідно до отриманих платіжок за перші дні надання послуги. Однак залишаються об’єкти, де у приміщеннях лише на кілька градусів тепліше, аніж надворі.

Чаєм в хуртовину не зігрітися: хто у Києві досі залишається без теплопостачання

На опалення музею збрають толокою

Не увімкнули тепло своєчасно у приміщеннях Національного науково-природничого музею НАН України на вулиці Богдана Хмельницького. Культурна установа в п’ятницю, 24 листопада звернулася до громадськості з проханням скинутися на покриття боргу за тепло, який за сезон 2022-2023 складав 400 тис грн.

І уже в вихідні в установі відзвітували, що завдяки доброчинцям борги вдалося покрити, тому опалення скоро буде. Загальна витрата на послугу теплопостачання за рік складає близько 1,2 млн грн. Одначасно зі збором на комірне в музеї з ранньої осені замінювали вікна на енергоощадні. 

Без опалення залишилась “найтепліша школа” столиці

Після численних звернень батьків та педагогів у школі №279 ім. Петра Григоренка в Солом’янському районі увімкнули опалення через півтора місяці після старту сезону. До “Великого Києва” звернулися батьки молодших школярів.  Казали, що діти похворіли в холодних класах, після чого їх відправили на дистанційку. Зазначали, що “Київгаз” не підключав автономну котельню, а також що з настанням холодів шукали компанію, яка буде її обслуговувати. 

Тепер у школі тепло. Однак діти повернуться на навчання в класах вочевидь у 2024 році – після зимових канікул. В навчальному закладі відповідно до міської черги проводять ремонт укриття. Завершити виконавці робіт обіцяють під кінець грудня. Зараз у теплому навчальному закладі щодня працюють педагоги – проводять дистанційні заняття. 

Новобудови у майже готовому стані підмерзли без тепла

Марно просили про фінансування будівництва мереж теплопостачання та інших комунальних послуг власники квартир у новобудовах ЖК “Еврика”. Природоохоронці виступали проти зведення будинків у зеленій зоні. А згодом і банк, який будував висотки погорів. Тепер в умовах існування конфлікту на конфлікті багатоповерхівки не здають в експлуатацію. 

Ще всередині жовтня інвестори, які вклали власні кошти в будівництво квартир, закликали міську раду забезпечити фінансування об’єкту та допомогти в отриманні опалення та інших комунальних послуг у трьох багатоповерхівках. У квартири ще до введення в експлуатацію заселилися 2500 людей. Однак отримали відмову. 

На пікет під стіни власного вишу через холод в аудиторіях виходили студенти 

Студенти Національної академії образотворчого мистецтва вимагали під час акції протесту забезпечити опалення аудиторій навчального закладу та подбати про теплу воду в гуртожитках. Того ж дня повідомили, що після пікету мали зустріч з ректором навчального закладу і опалення було підключено. Письмове роз’яснення щодо причини відсутності тепла в навчальному закладі кореспоненту “ВК” обіцяли надіслати найближчим часом. 

Без світла і тепла залишаються 80 майстерень митців, які розташовані в одній будівлі з гуртожитками НАОМА – через конфліктну ситуацію з керівництвом НАОМА та господарські проблеми. 

Через відсутність договорів не обігрівали приміщення Києво-Печерської лаври

Через понад тиждень після початку опалювального сезону без тепла залишалися усі приміщення та корпуси Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Причина – тривала процедура щодо укладення відповідних договорів на послуги з теплопостачання. 

Нині у Заповіднику кореспонденту “Великого Києва” повідомили, що на території Верхньої лаври тепло, а Нижня лавра, де розташовані монастирі та печери, поки без тепла. Проте договори уже вдалося поукладати, тому з дня на день почнеться обігрів. 

Коли тепло підключили, проте зникло не за графіком

На деякий час зникало теплопостачання у багатоповерхівках і через поломки в мережі. Опалення екстренно повертали ремонтники. Так, 23 листопала у Святошинському районі Києва через прорив труби опалення затопило школу №185. Від водоспадів води втікали вчителі і учні. Зрештою, постачання полагодили.  

Гаряча вода текла вулицею Голосіївської замість обігрівати домівки жителів столиці 15 листопада. 9 житлових будинків залишилися без тепла. Від гарячої води просів грунт в дворі. Подія сталася серед ночі. Аварійні служби затемна рятували людей від наслідків комунальної аварії. 

Вимикали тепло одразу у кількох районах – Печерському, Голосіївському, Солом’янському та Дніпровському 11 листопада. Тоді на вулиці ще було відносно тепло. Відтак, комунальники виконали технічні роботи, а містяни не відчули вагомих незручностей.  

Великий Київ у Google News

підписатися