Підкомітет Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження із відходами розглянув і підтримав порівняльну таблицю до другого читання законопроєкту № 2207-1-д.
“Ситуація із відходами у нас катастрофічна, – написав на своїй сторінці у Facebook Руслан Стрілець, в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. – З кожним днем, кожною хвилиною ми все більше захаращуємо свої землі сміттям та все більше накопичуємо проблем, які неодмінно доведеться вирішувати“.
Руслан Стрілець
Українці вже зачекалися реформи у сфері управління відходами. Півтора року минуло відтоді, як рамковий законопроєкт 2207-1-д було проголосовано у першому читанні. За цей час встромили багато “палиць” у колеса реформи. І ось, нарешті, кілька днів тому голова парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко анонсував підготовку законопроєкту до внесення на розгляд сесійної зали.
Читайте також: Розпочинається новий раунд боротьби за закон про відходи
Вранці 14 лютого законопроєкт пройшов перше випробування на шляху до зали – його було розглянуто і схвалено на підкомітеті.
“Черговий крок до реформи управління відходами зроблено і я радий, що розгляд законопроєкту 2207-1-д з “Фейсбук-баталій” повернувся в суто правову площину! – прокоментував “Великому Києву” голова парламентського Комітету з питань екополітики Олег Бондаренко. – Я впевнений, що подальший розгляд законопроєкту буде відбуватися швидко, якісно і з урахуванням конструктивних зауважень. Зараз таблицю буде надіслано до Міндовкілля, Мінрегіону, Конгресу місцевих рад, Асоціації міст України, Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати для отримання їх висновків. Ми не можемо зволікати з проведенням реформи, і без цього було втрачено багато часу! І я ще раз наголошую, що ми будемо відстоювати законопроєкт до кінця, попри намагання опонентів знівелювати наші наміри та зупинити цей рух!“
Олег Бондаренко
Рамковий законопроєкт “Про управління відходами” 2207-1-д є надзвичайно важливим, бо саме він повинен запустити “сміттєву революцію” в Україні.
Зараз у галузі відходів панує хаос, держава не управляє процесом і не контролює його, через що процвітає “сірий ринок”, а відходи щодня опиняються на звалищах просто неба. Кожен рік зволікання, це 10 мільйонів тонн нових відходів, 94% яких захоронюються в землю (дані Мінрегіону) і мільярди гривень із державного бюджету на дотаційне фінансування та утримання санітарної очистки.
Читайте також: Сміттєві війни і «Собаки Павлова». Як “Слуги народу” страждають у боях за відходи
Після рамкового законопроєкту мають бути прийняті та імплементовані мінімум шість секторальних законів, які стосуються різних видів відходів: упаковки та відходів упаковки, відпрацьованого електронного та електричного обладнання, батарей та акумуляторів, шин, мастил, транспортних засобів. А також – 20 підзаконних актів, які дозволять нам привести систему управління відходами до європейських норм.
Коли ж закони нарешті запрацюють, тоді закриються небезпечні для людей та довкілля полігони та звалища, з’являться потужності для сміттєпереробки, а недобросовісний перевізник не зможе взяти у людей гроші, а відходи викинути у лісі.
Про те, чому без зміни законодавства Україна й надалі буде потопати у смітті, детально читайте в матеріалі Як нам зробити «сміттєву» революцію.
Читайте також: Закон Про управління відходами повністю переписали під лобістів, – експерт