Брак кадрів через мобілізацію та міграції. В Київському метрополітені дефіцит фахівців робітничих професій

Автор: Роксана Христич
12:39 30.05

Працівники робітничих професій можуть стати частиною командою Київського метрополітену

Наразі в КП «Київський метрополітен» виник гострий дефіцит фахівців робітничих професій.

Зараз там не вистачає 83 машиніста електропоїздів 48  електромеханіків та 161 токаря і слюсаря за відповідними напрямами.

Про це повідомляє комунальне підприємство.

Причиною дефіциту кадрів частково стала  вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом.

Зокрема, близько 7% метрополітенівців нині перебувають у лавах ЗСУ, і їхня кількість постійно збільшується.

Враховуючи  кадрову ситуацію, найближчим часом навіть будуть змінені графіки руху поїздів на всіх лініях підземки. Інтервали між поїздами будуть збільшені орієнтовно на одну хвилину в між «пік» та на 45 секунд у «пікові» години.

Київський метрополітен є вузькопрофільним підприємством, і підготовка та адаптація деяких професій потребує довготривалого спеціального навчання. Так, машиніст електропоїзда, до моменту його самостійної роботи на лінії, навчається більше 12 місяців.

Нагадаємо, що підземні станції столичної метро є спорудами подвійного призначення та використовуються цілодобово як укриття під час повітряних тривог для десятків тисяч киян і гостей столиці. Для надійної та безперебійної роботи складного комплексу інженерних мереж і конструкцій працюють сотні висококваліфікованих фахівців, оперативно замінити яких немає змоги.

    Останні новини