Безпілотник «Спектатор» — видимий результат ефективної взаємодії науки та оборонного комплексу — ректор КПІ

Автор: Любава Лисичкіна
22:47 12.07.2022

Новий етап війни диктує точність, з якою  мають працювати на користь держави, структури, які опікуються розвитком науки, самі наукові організації, у тому числі й політехнічний університет.

Безпілотник «Спектатор» — видимий результат ефективної взаємодії науки та оборонного комплексу — ректор КПІ Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це зазначив в ексклюзивному інтервʼю польському виданню «Perspektywy» академік НАН України Михайло Згуровський, донедавна голова Наглядової ради концерну “Укроборонпром”.

Згуровський нагадав, що війна, яка нищить Україну, почалася не в лютому 2022 року, а в березні 2014 року. Саме тоді українська наука почала повертатися до оснащення українських силовиків сучасною зброєю. За його словами, треба визнати, що тривалий час в Україні існувала дуже “незграбна” система організації співпраці науки і виробництва. Від наукової ідеї до впровадження нової технології у виробництво пройшло кілька років.

Академік говорить, що війна змусила шукати нові організаційні форми. Тому у 2015 році КПІ спільно з Державним концерном «Укроборонпром» та Державним космічним агентством України створили для України нову модель консолідації науково-інноваційних організацій та промислових підприємств. Ця модель дозволяє розробляти та реалізовувати нові, проривні проекти та випускати сучасну продукцію в одному безперервному циклі.

“Інноваційно-виробничою платформою “Київський технологічний університет” його назвали тому, що наш університет став ядром об’єднання, до якого увійшли ще 7 потужних промислових підприємств і створений при КПІ науковий парк “Київський технологічний університет”. Безпілотник “Спектатор2 – видимий результат ефективності цієї ідеї”, –  додав Зугровський.

Науковець зазначив, що новий етап війни диктує точність, з якою  мають працювати на користь держави, структури, які опікуються розвитком науки, наукові організації, у тому числі КПІ.

“У нас перед очима приклад інших країн, наприклад Ізраїлю, який успішно забезпечив свою безпеку шляхом розвитку передових технологій, перебуваючи у ворожому оточенні понад 70 років. Цей досвід варто використати”, – переконаний ректор.

До слова, Кличко зустрівся з прем’єром Нідерландів, який також відвідав Ірпінь, Бучу та Бородянку

Великий Київ у Google News

підписатися