Безпека «в кишені»: науковці створюють портативні прилади, які допоможуть перевірити воду, повітря, продукти

23:16 15.09.2023

Людина щодня контактує з біологічними та хімічними речовинами і, на жаль, ці контакти можуть бути небезпечними. Науковці намагаються унеможливити загрози й розробляють прилади для моніторингу довкілля, систем безпеки, перевірки продуктів, біотехнологій тощо.

Безпека «в кишені»: науковці створюють портативні прилади, які допоможуть перевірити воду, повітря, продукти
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, ці прилади допоможуть виявити наркотичні і вибухові речовини,  перевірити якість води і повітря, безпечність сільгосппродукції тощо.

Саме такі прилади на основі електрохімічних біосенсорів розробляє команда науковців Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, яка за кошти грантового фінансування Національного фонду досліджень України виконує проєкт «Дослідження особливостей формування сучасних біоселективних елементів на основі наноматеріалів різної природи для електрохімічних біосенсорів та сенсорних масивів із заданими та керованими властивостями».

Керівник проєкту, член-кореспондент НАН України, заступник директора з наукової роботи Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Сергій Дзядевич розповів, що електрохімічні біосенсори можуть бути успішною альтернативою традиційним методам аналітичної хімії.

«Біосенсорика — це сучасна галузь аналітичної біотехнології, яка розвивається на стику багатьох наук: біології, фізики, хімії, математики, інформатики, матеріалознавства, радіотехніки, електроніки, поєднує їх знання і є прикладом того, як високі технології втілюються в  життя», – зазначив він.

Науковці впевнені: знання особливостей формування біоселективних елементів на основі наноматеріалів різної природи допоможе створити максимально ефективні прилади. А керована зміна властивостей біосенсорів дасть змогу розробляти прилади з заданими параметрами під конкретні практичні задачі. 

Відомо, КМДА й Спілка підприємців та роботодавців Польщі підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Великий Київ у Google News

підписатися