Безцінні поради. Як захистити та врятувати тварин при виявленні симптомів отруєння

Автор: Любава Лисичкіна
19:58 30.03.2021

Час від часу у столиці фіксують спалахи масового отруєння собак. Весною, коли день довший і отрута може бути непомітною в траві, варто знати алгоритм дії, щоб допомогти тваринам.

Безцінні поради. Як захистити та врятувати тварин при виявленні симптомів отруєння
Світлодіодне освітлення
 Безцінні поради як слід діяти при отруєнні собаки та що робити, якщо факт такий трапився,  надає UAnimals. 
 
Як зрозуміти, що собака отруївся?
Симптоми отруєння можуть відрізнятися в залежності від типу отрути, тому варто звертати увагу на різні зміни в поведінці та стані тварини. Так, якщо собака проковтнув отруту, вона може викликати:
  • нудоту,
  • діарею,
  • підвищену збудженість,
  • тремтіння,
  • судоми та проблеми з серцем.
Якщо вдихнув, йому може стати важко дихати або він втратить свідомість. Також є отрута, яка залишається під шерстю тварини, тоді може виникнути біль і роздратування шкіри.
 
Що робити, якщо собака отруївся?
Насамперед – зберігайте спокій і впевніться, що джерело отрути знаходиться поза досяжністю вашої собаки. Терміново подзвоніть ветеринару або будь-яку найближчу ветеринарну клініку. Але діяти потрібно негайно. Чекаючи на фахівця, ви можете втратити можливість зберегти життя тварини, адже від початку проявів симптомів отруєння є лише близько 30 хвилин для порятунку.
 
Якщо в собаки спостерігаються такі симптоми отруєння, як:
порушення координації, слиновиділення, блювання, піна з рота, судоми чи втрата свідомості та навіть кома, послабить дію отрути вітамін В6 (піридоксин гідрохлорид). Його можна купити у будь-якій аптеці, але про всяк випадок кожному господарю варто мати його з собою. Вітамін B6 колють у різні лапи в пропорції 1 мл на 1 кг ваги собаки, передозування чи зайвого введення можна не боятися, навіть якщо згодом підтвердиться інший вид отрути.
Якщо в собаки з’являються такі симптоми, як:
кривава блювота, кривавий або чорний пронос, кровотеча з прямої кишки та носа, підшкірні крововиливи, тремтіння, задишка, судоми, кома, то перша допомога – це вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт), який є життєво необхідним для відновлення функції згортання крові. Вколоти його потрібно підшкірно в зоні холки з розрахунку в дозуванні 2,5-5 мг на 1 кг маси тварини.
Якщо в собаки зупиняється дихання чи перестає битися серце, то до незворотних змін залишилося 4-5 хвилин. Треба терміново робити непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів.
 
Зоозахисники зауважують, що в жодному разі не варто насильно годувати собаку. Зловмисники можуть підмішати в отруту протиблювотні препарати, відповідно спроби викликати у тварини блювоту можуть призвести лише до погіршення ситуації.
 
Не менш важливо для покарання злочинців – зробити фото чи відеофіксацію злочину й викликати поліцію. Якщо тварина померла на місці або у ветеринарній клініці, викличте поліцію за номером 102 та дочекайтеся приїзду слідчо-оперативної групи.
 
До слова, на Дарниці шашлики закінчилися різаниною (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися