Карантин, день 588. Почали діяти нові правила перевезень в Україні (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Марія Супрун
08:06 21.10

Сьогодні, 21 жовтня, почали діяти нові правила перевезення пасажирів. Раніше Уряд прийняв зміни до постанови № 1236, які посилюють вимоги до пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідбезпеки.

Карантин, день 588. Почали діяти нові правила перевезень в Україні (ІНФОГРАФІКА)

Так, відсьогодні всі міжобласні перевезення дозволені при наявності covid-сертифікату або негативного ПЛР-тесту. Йдеться про залізничний, авіаційний та автобусний транспорт.

Ці правила не стосуються громадського транспорту в містах, перевезення всередині однієї області.

Міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: 

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (для червоної зони) або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів не вимагається.

Що обов’язково взяти з собою в потяг та літак – детальніше читайте тут.

Відповіді на головні питання стосовно нових правил перевезень від “Укрзалізниці” – за посиланням. А також від МОЗ – тут.

Нагадаємо, Кабмін затвердив нові правила перевезень пасажирів.

Великий Київ у Google News

підписатися