Батарейки, лампи, термометри – в суботу кияни можуть здати свої небезпечні відходи

Автор: Леся Москаленко
20:43 11.11.2021

У суботу 13-го листопада у Києві триватиме збір небезпечних та медичних відходів для переробки та утилізації.

Батарейки, лампи, термометри – в суботу кияни можуть здати свої небезпечні відходи
Світлодіодне освітлення

Відходи прийматимуть на вулиці Сім’ї Хохлових 8, подію організовують дві екологічні ініціативи – «Зелений птах» та «Екологічні інвестиції». Всім відвідувачам потрібно мати сертифікат про щеплення. Якщо його немає, можна буде попросити інших еко-свідомих киян, які також принесуть свої лампи та батарейки, занести і ваші.

Безкоштовно можна буде здати певну кількість небезпечних відходів на одну особу: до семи ламп (ртутних чи LED), два термометри, один акумулятор від ноутбука, до трьох акумуляторів від дрібної техніки (телефонів та планшетів), до п’ятнадцяти батарейок. За більшу кількість відходів доведеться платити. 

На сторінці «Зеленого птаха» сказано, що в суботу здати можна буде також і медичні відходи – використані маски, шприци, протерміновані ліки. Медичні відходи – шприци та ліки, прийматимуться коштом міста, тож громадянам нічого платити не доведеться.

Можна приносити на спалювання відходи, які не переробляються і роздільно зібрану вторинну сировину для переробки – макулатуру, деякі види упаковки, РЕТ пляшки, тощо. Відходи, які годяться для переробки, всі приймаються безкоштовно, за відходи для спалювання (неліквідні пластики, текстиль, взуття) потрібно платити – від 24 до 40 гривень за кілограм.

Такі відходи приймаються від громадян щочетверга і щосуботи. На сторінці організації є детальна інструкція про те, які саме відходи можна здавати у пункти прийому і як їх підготувати.

Інструкція тут

Новинка від «Зеленого птаха» – сміття поштою. Як пояснила «Великому Києву» засновниця «Зеленого птаха» Вікторія Норенко, поштою можна відправити всі види вторинної сировини і відходи на спалювання, наприклад, пакети-«шуршики». Небезпечні відходи поштою надсилати не можна, оскільки ртутьвмісний термометр чи батарейки можуть пошкодитися у процесі пересилки.  Також Вікторія повідомила, що акції по прийому небезпечних відходів від громадян проводяться кожен квартал. За підрахунками «Зеленого птаха», за один день небезпечні відходи здають близько 600 киян з різних районів столиці.

Відпрацьовані батарейки, термометри із ртуттю, лампи, залишки електроніки – все це дуже небезпечні відходи. Викидати їх у сміттєве відро – злочин проти довкілля, адже із сміттєвого бака ці відходи потраплять на полігони та звалища, де довгі роки отруюватимуть землю, воду і людей. Тож, якщо ви це знаєте і збираєте такі відходи окремо, в суботу якраз чудова нагода звільнити комірчину чи балкон від торби посортованих відходів. Якщо ви досі кидали все в одне відро, припиняйте цю практику, адже увесь цивілізований світ обрав шлях чистого і зеленого довкілля, а ми досі перетворюємо наше місто і країну на смітник.

Нагадаємо, в столиці планують впровадити електронні талони на сміття. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися