Банкрутство “Аркади”. Як вирішуватимуть проблеми вкладників та будівництва

13:59 26.08.2020

Національний банк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визнали банк «Аркада» неплатоспроможним. Він існував як спеціалізований банк, який управляв фондами фінансування будівництва. І вже тривалий час забудовники, пов’язані з банком, затримують введення в експлуатацію низки об’єктів, таких як ЖК «Еврика», «Патріотика» у Києві. Як будуть вирішувати ситуацію?

Банкрутство “Аркади”. Як вирішуватимуть проблеми вкладників та будівництва

Як повідомив міністр внутрішніх справ під час брифінгу щодо ситуації навколо банку «Аркада», наразі правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада», зокрема, щодо 9 млрд грн, зібраних через фонд банку «Аркада». Водночас, за його словами, питання банку буде вирішено і вкладники не постраждають.

Є конструктивна позиція міської влади, пропозиції від інвесторів, тому, я думаю, що питання банку буде вирішено, і вкладники ані по фінансовій, ані по інвестиційно-будівельній лініях не постраждають. Залучені інвестори плюс контроль держорганів і специфічні повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб дадуть можливість вибудувати систему так, щоб спочатку задовольнити наявні контрактні позиції, а потім додаткові інвестори, які прийдуть, змогли завершити це будівництво, не покладаючи проблеми на вкладників”, – сказав Аваков.

Справа ведеться за ст. 191 і 364 Кримінального кодексу України. Якщо під час слідства буде встановлено, що була задіяна злочинна схема розкрадання коштів, винні особи будуть притягнуті до відповідальності.

Своєю чергою, міський голова Києва Віталій Кличко зазначив, що місто два роки намагалось у правовому полі врегулювати питання на об’єктах будівництва, але керівництво банку «Аркада» фактично ошукало інвесторів, не виконавши зобов’язання ні перед ними, ні перед містом.

Місто запропонувало свою допомогу через щільні забудови та вимоги громади щодо необхідності соціальної інфраструктури. Забудовник на це не пішов, це шахрайство по відношенню до інвесторів та кримінал. Забудовник зібрав зі сторін понад 13 млрд грн”, – сказав Кличко.

Зазначається, що такі ситуації із забудовниками відбуваються через серйозні прогалини в законодавстві, тому це також буде вирішено.

Ми мали продуктивні дискусії у Верховній Раді, є депутатська робоча група, є проєкт закону, який врегулює складну ситуацію між вкладником та забудовником. Він буде внесений на розгляд Парламенту вже у вересні і, я сподіваюся, буде прийнятий”, – додав Аваков.

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Історія питання

Нагадаємо, наразі головний офіс банку “Аркада” заарештовано. 1 червня Окружний суд Києва відмовив банку «Аркада» в скасуванні рішення НБУ. «Аркада», як і раніше, не може ані продавати житло у своїх проєктах, ані скеровувати гроші з депозитів на будівництво.

Інвестори будівництва “Аркади” неодноразово виходили на акції протестів. Люди обурені тим, що в будівництво, в яке вони вклали гроші, зупинилось в 2018 році. Загалом постраждалих інвесторів налічується понад 12 000 осіб. Після мітингів Кличко звернувся до правоохоронних органів з вимогою негайно втрутитися в ситуацію щодо невиконання забудовником «Аркада-будівництво» зобов’язань перед інвесторами.

Зараз банк реалізує три великих житлових комплекси в Києві: «Еврика», «Патріотика» і «Патріотика на озерах». Проблеми у компанії почалися з проєкту «Патріотика на озерах». Зелену зону поряд з озерами Небреж і Тягле на Осокорках площею понад 176 гектарів у 2005 році віддали в оренду компанії “Контактбудсервис”. Там планували збудувати ЖК «Патріотика на озерах» – близько сорока 25-поверхівок. Місцеві мешканці виступили проти забудови  і вимагають створення на цій території екопарку.

31 січня 2019 року Київрада розірвала договори оренди зі скандальним забудовником і створила на цій території ландшафтний заказник “Осокорківські луки”.

У червні 2019 року суд суд скасував дозвіл на будівництво скандального житлового комплексу на Осокорках, але у лютому 2020 року Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії-забудовника про відновлення дозволу на будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та повернув справу на розгляд суду першої інстанції.

Пізніше забудовник екопарку “Осокорки” показав новий ескіз житлового масиву.

Великий Київ у Google News

підписатися