Забудовник екопарку “Осокорки” вже має новий ескіз житлового масиву

18:31 14.07.2020

Місцеві мешканці виступають проти забудови екопарку “Осокорки”, Київрада розриває договори аренди, суди тривають, а тим часом забудовник вже передав на розгляд до Департаменту містобудування та архітектури КМДА новий ескізний проєкт житлового масиву «Патріотика на озерах» на Осокорках.

Забудовник екопарку “Осокорки” вже має новий ескіз житлового масиву
оренда квартири Київ

Така інформація опублікована на сайті банку “Аркада”. А у групі “Всі недобудови банку Аркада” уточнюють, що будинків стало вдвічі менше – 25 замість 43, а також збільшилася кількість дитсадків і шкіл. Також запроєктовано міст через озеро Небреж. Крім того, землю у південній частині ділянки, де раніше планувалося звести 12 житлових будинків, віддадуть під парк і школу, пише Хмарочос.

Суть залишається та сама – забудова. Увесь цей “оновлений проект” є нічим іншим, як заходом на новий щабель піраміди. Людям кидають “трохи красивішу картинку”, припудрену соціальними обіцянками, які буде технічно неможливо реалізувати”, – заявив Михайло Петелицький, активіст і автор петиції про створення екопарку на Осокорках.

Він зазначив, що забудова на підтоплюваних територіях, якими є Осокорківські луки, неможлива без інженерної підготовки, тобто намивання піску на висоту близько дев’яти метрів.

Тобто пропонується близько 10 гектарів озера засипати піском “у благих цілях”, потім збудувати дамбу висотою дев’ять метрів, і десь на краю цієї дамби – пообіцяли побудувати школу. Дамба має пройти між озерами Небреж і Мартишів і фактично взяти озеро Небреж в бетонне кільце. Це означає, що всю існуючу рекреаційну зону треба поховати під насипами піску і бетонними плитами, які триматимуть цю дамбу”, – зауважує Петелицький.

На його думку, вартість такої трикілометрової гідротехнічної споруди буде колосальною й вимірюватиметься мільярдами гривень. До прикладу, вартість берегоукріплення на Русанівській набережній завдовжки близько 200 метрів потягнула на 90 мільйонів. Тому, на думку Петелицького, новий проєкт неможливо буде реалізувати за умов, який передбачає новий ескіз.

 

Читайте також: Біля озер на Осокорках викидають ящики з полуницею (ФОТО)

Нагадаємо, зелену зону поряд з озерами Небреж і Тягле на Осокорках площею понад 176 гектарів у 2005 році віддали в оренду компанії “Контактбудсервис”. Там планують збудувати ЖК «Патріотика на озерах» – 40 25-поверхівок. Місцеві мешканці виступають проти забудови  і вимагають створення на цій території екопарку.

31 січня 2019 року Київрада розірвала договори оренди зі скандальним забудовником і створила на цій території ландшафтний заказник “Осокорківські луки”.

У червні 2019 року суд суд скасував дозвіл на будівництво скандального житлового комплексу на Осокорках, але у лютому 2020 року Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії-забудовника про відновлення дозволу на будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та повернув справу на розгляд суду першої інстанції.

Великий Київ у Google News

підписатися